Test Carrots - relacja z wydarzenia

Test Carrots - relacja z wydarzenia
W ostatni weekend miała miejsce konferencja Test Carrots organizowana przez Geek Girls Carrots, organizację, która zrzesza pasjonatki branży IT z całego świata (więcej można przeczytać TU>>). Jednak to dopiero w Poznaniu spotkało się 11 specjalistek z zakresu QA i, chcąc podzielić się swoim doświadczeniem oraz wiedzą, postanowiły stworzyć pierwszą na świecie inicjatywę testerską z ramienia GGC.
 

Test Carrots w liczbach:

 

 

Jak widać zainteresowanie wydarzeniem było kolosalne i sięgnęło aż 4 osób na jedno miejsce. Spotkanie było skierowane głownie do dziewczyn, chcących zacząć pracę w IT, a także dla tych znajdujących się na początku swojej testerskiej kariery - tym samym osoby o takim profilu zostały wyłonione do udziału.

Zgodnie z profilem uczestniczek została dobrana tematyka prezentacji. Uczestniczki po dwóch dniach zarówno wyniosły informacje przygotowujące je do rekrutacji na stanowisko testera, jak i dowiedziały się, czego mogą się spodziewać podejmując się pracy w testowaniu. Na podstawie tej wiedzy można było z łatwością ukierunkować swoje przygotowania rozwojowe. Jak same przyznawały wystąpienia były dla nich swoistym kopem do nauki i działania. Tym samym osiągnięty został cel większości prezentacji: inspiracja i motywacja uczestniczek z całej Polski.

Chciałabym również wyróżnić to, że organizatorkom udało się stworzyć bezpieczną i przyjemną atmosferę. Sprzyjała ona poruszaniu różnych tematów gnębiących słuchaczy. Świadczyły o tym zarówno liczne pytania do prelegentów po prezentacjach, jak i intensywne rozmowy podczas przerw.

Dwudniowy plan zwieńczyły 2-godzinne warsztaty praktyczne. W zamyśle organizatorek były one zarówno przedsmakiem pracy testera manualnego, jak i wstępem do dalszego cyklu spotkań. Jako że tematy nie zostały wyczerpane podczas tej konferencji, to w planach są kolejne wydarzenia oraz warsztaty. Podczas takich zgromadzeń testerek poruszane byłyby kolejne zagadnienia, które pozwoliłyby nie tylko na dalszą wymianę wiedzy i doświadczeń, ale i na monitoring, czy konferencja przekuła się na faktyczne sukcesy uczestniczek. Plan ambitny, wyjątkowy i na pewno mocno wpływający na rozrost naszego grona testerskiego - dlatego warto śledzić facebooka Geek Girls Carrots.

Zdjęcia z imprezy jak i komentarze uczestników można oglądać w wydarzeniu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/160180764366463/

 

 

Autor: Kamila Mrozek

 

To powinno Cię zainteresować