test:fest 2015. Pierwsza relacja.

test:fest 2015. Pierwsza relacja.
Uczestnicy zakończonej w sobotę konferencji test:fest ślą swoje relacje. Oto pierwsza z nich autorstwa Łukasza z Wrocławia.
 

21 lutego 2015 roku odbyła się we Wrocławiu konferencja TestFest. Od 9:00 aż do 17:00 pojawiali się kolejni prelegenci, dzieląc się z uczestnikami swoją wiedzą i doświadczeniem w testowaniu.

Uczestnicy konferencji w ankiecie za najciekawsze uznali wystąpienia:

- "Tough Love: DEV and QA" Tomasza Dubikowskiego" o problemach na linii programista - tester, ale z punktu widzenia programisty. Prelegent w bardzo ciekawy sposób zaprezentował, jak programiści odbierają (jak to nazwał) ten "trudny związek".

- "OWASP Top Ten - najpopularniejsze błędy bezpieczeństwa aplikacji WWW - praktyczne przykłady" Borysa Łąckiego, w której prelegent przedstawił na przykładach konsekwencje braku testów bezpieczeństwa oraz sposób, jak zacząć przygodę z takimi testami.

- ""Czy to działa" versus "Czy to jest rzeczywiście cool"? - o roli psychologii w testowaniu gier wideo" Marcela Mitraszewskiego, w której prelegent zaprezentował jak wiedza z psychologii może pomóc w zebraniu opinii użytkowników na temat tworzonego oprogramowania oraz na co zwracać uwagę podczas przeprowadzania takich sesji.

Wystąpienia i panele dyskusyjne pozostałych prelegentów także budziły ogromne zainteresowanie.

Cała impreza zakończona została "after party" w jednej z wrocławskich restauracji, gdzie uczestnicy mieli okazję podyskutować o prezentacjach już w luźniejszej atmosferze.

Wszystkie 150 miejsc na konferencję rozeszły się bardzo szybko. Zaskoczyło to wszystkich i pokazało jak bardzo ta konferencja była potrzebna. Pocieszeniem dla osób, które nie zdążyły się zapisać jest to, że wszystkie wystąpienia zostały nagrane. Organizatorzy obiecali udostępnić filmy, więc pozostaje tylko śledzić stronę internetową konferencji: www.testfest.wroclaw.pl.

Mamy nadzieję, że projekt ten będzie kontynuowany i doczekamy się kolejnych edycji.

 

 

Relacja organizatorów dostępna na profilu Facebooka >>

Prezentacja wybranych mówców dostępne na stronie >>

 

 

Użyte zdjęcie pochodzi  z profilu Facebooka test:fest>>

 

To powinno Cię zainteresować