WarszawQA #7

WarszawQA #7
Zapraszamy na siódmą odsłonę WarszawQA. Gościem spotkania będzie Adam Roman.
 

Kiedy: 14 kwietnia 2015 (wtorek), godz. 18.00-21.00

Gdzie: Warszawa, ul. Domaniewska 44a (budynek Platinium 5, piętro VII)

Tematy prezentacji:

Adam Roman: Czy techniki projektowania testów mają sens? 

Techniki projektowania testów to metody tworzenia przypadków testowych na podstawie ściśle określonych reguł. Istnieje bardzo wiele technik, ale nie każdy tester je stosuje w swojej praktyce zawodowej. Wwystąpieniu zostaną zaprezentowane podstawowe techniki czarnoskrzynkowe, tzn. metoda podziału na klasy równoważności, analiza wartości brzegowych oraz – o ile czas pozwoli – metoda maszyny stanowej. Metody te wyglądają na proste (a co za tym idzie – nieefektywne), ale zobaczymy, że tak naprawdę sprawa jest o wiele bardziej złożona, niż się to może wydawać na pierwszy rzut oka. Metody zostaną omówione precyzjnie i dogłębnie, przy okazji prostując szereg nieścisłości oraz błędów jakie narosły wokół tych technik. Ponadto dowiemy się o zastosowaniu opisanych technik na rzeczywistych przykładach, co wskaże, że w pewnych sytuacjach ich wykorzystanie ma naprawdę duży sens.
 
 
W drugiej części spotkania, Adam Roman opowie o swojej nowej książce „Testowanie i jakość oprogramowania. Modele, techniki i narzędzia”, pierwszym polskim podręczniku, ujmującym w sposób kompleksowy zagadnienia dotyczące testowania oprogramowania. W książce znajduje się obszerny i precyzyjny opis kilkudziesięciu technik projektowania testów, a także wielu narzędzi zapewniania jakości oraz metod zarządzania zespołem i projektem testowym. Ponadto omawiane zagadnienia są bogato ilustrowane praktycznymi przykładami zastosowań.
 
Będzie to doskonała okazja do zadania pytań Autorowi oraz dyskusji nad publikacjami o tematyce zapewnienia jakości IT i innymi źródłami czerpania wiedzy w tym zakresie.
 
Jak zwykle dla aktywnych Uczestników dyskusji zostały przygotowane podarunki książkowe i koszulki WarszawQA.
 
W przerwie, poczęstunek oraz nieocenione rozmowy w kuluarach.
 
 
 
Udział w spotkaniu jest bezpłatny, jednak wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

 

 

#warszawqa

 

 

To powinno Cię zainteresować