Analiza zarobków testerów - 2022. Trójmiasto

Analiza zarobków testerów - 2022. Trójmiasto
Dotarliśmy do mety z naszą tegoroczną analizą zarobków. Testerzy z Trójmiasta, co u Was słychać?

Zarobki a rola – Trójmiasto

Ile zarabiają testerzy pracujący w poszczególnych rolach w Gdańsku, Gdyni i Sopocie? Najlepiej zarabiającą grupą w Trójmieście są automatycy. Na najmniejsze zarobki mogą liczyć analitycy testów. 

Trójmiasto-rola-zarobki.jpgW porównaniu z analizą zarobków z roku 2019 widzimy, że zyskała prawie każda rola, z wyjątkiem analityków. Ich zarobki znajdują się na tym samym poziomie.

Trójmiasto-rola-zarobki-porównanie.jpg

Zarobki a doświadczenie – Trójmiasto

Jak zarabiają trójmiejscy testerzy, jeśli spojrzymy na ich doświadczenie? Nie ma tu zaskoczenia, bo przyrost wynagrodzeń jest proporcjonalnie związany ze stażem.

Trójmiasto-doświadczenie-zarobki.jpgI dla porównania tegoroczne wyniki oraz wyniki sprzed trzech lat. Najwięcej zyskali testerzy z doświadczeniem pomiędzy 6 a 10 lat. 

Trójmiasto-doświadczenie-zarobki-porownanie.jpg

Zarobki a umowa – Trójmiasto

Przyglądając się wynikom tegorocznych ankiet widzimy, że wyraźnie zyskują testerzy pracujący w oparciu o umowy krótkoterminowe i freelancerzy. Co ciekawe, z odpowiedzi ankietowanych testerów wynika, że umowa o pracę jest w Trójmieście najmniej opłacalną formą zatrudnienia.

Trójmiasto-umowa-zarobki.jpgPorównaliśmy wyniki z tymi z roku 2019. Wzrost zarobków widać przy każdej formie zatrudnienia.

Trójmiasto-umowa-zarobki-porownanie.jpgPrzypominamy, o jakie dane prosiliśmy Was w tegorocznej ankiecie:

  • ci z Was, którzy pracują na umowach proszeni byli o podanie zarobków w kwotach netto (lub na rękę),
  • prowadzący JDG podawali zysk netto (po odliczeniu składek ubezpieczeniowych, podatku dochodowego i innych kosztów prowadzenia działalności).

Oczywiście nie bylibyśmy w stanie dokonać naszej analizy bez Waszych odpowiedzi. Dziękujemy Wam za pomoc i mamy nadzieję, że widzimy się także w przyszłym roku.

Naszą poprzednią analizę znajdziecie tutaj.

To powinno Cię zainteresować