Oto wyniki dla Wrocławia - średnie zarobki netto za 2022 rok.
Zarobki a rola - Wrocław
Ile zarabia się w poszczególnych rolach testerskich we Wrocławiu? Tu także najwięcej zarabiają kierownicy, najmniej – analitycy testów.
W porównaniu do 2019 roku, kiedy to również analizowaliśmy zarobki w tym samym mieście, zauważamy znaczne polepszenie się sytuacji testerów i inżynierów jakości. Oni, w zestawieniu do pozostałych ról, zyskali w ciągu tych trzech ostatnich lat najwięcej.
Zarobki a doświadczenie – Wrocław
Ile zarabia się we wrocławskim środowisku testerskim w zależności od doświadczenia? Nie znajdziemy tu bardzo doświadczonych testerów (ze stażem powyżej 15 lat). Najwięcej zarabiają ci, którzy w testowaniu „siedzą” już od 11 do 15 lat. Najmniej – ci najmłodsi stażem (do 2 lat).
Zestawienie zarobków w zależności od doświadczenia z rokiem 2019 udowadnia nam wzrost niemal w każdym z przedziałów (z wyjątkiem testerów z najkrótszym stażem). Widzimy też, że coraz bardziej docenia się tych pracujących w zawodzie najdłużej (11-15 lat).
Zarobki a umowa – Wrocław
Co ciekawe, w wynikach tegorocznych ankiet, nie pojawiły się żadne informacje o pracy w oparciu o umowę o dzieło/zlecenie. Widać, że te umowy już wypadły z oferowanych i preferowanych w IT. Najlepiej zarabiają ci pracujący na krótkoterminowych umowach B2B czy pracach freelancerskich. Tradycyjna umowa o pracę pozostaje tu wyraźnie w tyle.
Dla porównania to samo pytanie i odpowiedzi z roku 2019. Tu jeszcze wyraźniej widać wzrost wynagrodzenia otrzymywanego w ramach krótkoterminowych umów firma-firma.
Przed nami analiza dwóch pozostałych miast: Kraków i Trójmiasto.
Poprzednią analizę znajdziecie tutaj.