Brzegi w testowaniu oprogramowania

Brzegi w testowaniu oprogramowania
Analiza wartości brzegowych oraz samo pojęcie brzegu to elementy testowania, z którymi na ogół spotyka się każdy tester podczas swojej pracy zawodowej. O własnościach brzegów zbiorów w kontekście testowania pisze Marek Żukowicz.
 

Pojęcie brzegu kojarzy się każdej osobie najczęściej z jednowymiarową osią oraz pewnymi wyszczególnionymi punktami. W pewnych przypadkach jest to poprawne skojarzenie, ale nie jest wystarczające dla występujacych przypadków brzegów w testowaniu oprogramowania. Celem artykułu jest zwrócenie uwagi czytelnika na brzeg z perspektywy analizy matematycznej oraz relacji pomiędzy zbiorami. Artykuł prezentuje również koncepcje testowania brzegów, których nie da się opisać punktowo.

 

Pobierz materiał w PDF.

 

 

 

 

Marek Żukowicz jest absolwentem matematyki na Uniwersytecie Rzeszowskim. Obecnie pracuje jako tester. Jego zainteresowania skupiają się wokół testowania, matematyki, zastosowania algorytmów ewolucyjnych oraz zastosowania matematyki w procesie testowania. Interesuje się również muzyką, grą na akordeonach oraz na perkusji.

 

Od redakcji

Jeśli chcesz podzielić się swoją wiedzą z innymi testerami, czekamy na Twój artykuł, film, komentarz, pracę dyplomową czy inną formę treści, jaką chcesz opublikować na naszych łamach.
 
 
 
 
 

To powinno Cię zainteresować