Brzegi w testowaniu oprogramowania

5087
wyświetleń
Brzegi w testowaniu oprogramowania
Analiza wartości brzegowych oraz samo pojęcie brzegu to elementy testowania, z którymi na ogół spotyka się każdy tester podczas swojej pracy zawodowej. O własnościach brzegów zbiorów w kontekście testowania pisze Marek Żukowicz.
 

Pojęcie brzegu kojarzy się każdej osobie najczęściej z jednowymiarową osią oraz pewnymi wyszczególnionymi punktami. W pewnych przypadkach jest to poprawne skojarzenie, ale nie jest wystarczające dla występujacych przypadków brzegów w testowaniu oprogramowania. Celem artykułu jest zwrócenie uwagi czytelnika na brzeg z perspektywy analizy matematycznej oraz relacji pomiędzy zbiorami. Artykuł prezentuje również koncepcje testowania brzegów, których nie da się opisać punktowo.

 

Pobierz pełen artykuł [plik PDF] >>

 

 

 

Marek Żukowicz jest absolwentem matematyki na Uniwersytecie Rzeszowskim. Obecnie pracuje jako tester. Jego zainteresowania skupiają się wokół testowania, matematyki, zastosowania algorytmów ewolucyjnych oraz zastosowania matematyki w procesie testowania. Interesuje się również muzyką, grą na akordeonach oraz na perkusji.

 

Od redakcji

Jeśli chcesz podzielić się swoją wiedzą z innymi testerami, czekamy na Twój artykuł, film, komentarz, pracę dyplomową czy inną formę treści, jaką chcesz opublikować na naszych łamach.
 
 
 
 
 
5087
wyświetleń
Marek Żukowicz

Autor

Marek Żukowicz jest absolwentem matematyki na Uniwersytecie Rzeszowskim. Jest testerem oprogramowania w firmie Ailleron.

To powinno Cię zainteresować

Dołącz do dyskusji