CAST 2014 - Standaryzacja testerska?

CAST 2014 - Standaryzacja testerska?
W Polsce bardzo ciekawa konferencja testerska CAST przeszła praktycznie niezauważona. Może to wynik sierpniowego terminu, a może odległości do Nowego Jorku. Może to być wina tego, że na konferencji zadaje się trudne i kontrowersyjne pytania. Za granicą pojawiło się wiele działań związanych z prowadzonymi tam dyskusjami. Jednym z ważniejszych jest krytyka standaryzacji spod znaku ISO 29119.

 

Przywołanie tematu zaczęło się od prezentacji Jamesa Christie "Standards – promoting quality or restricting competition?".

 

 

Jest to bardzo ciekawa, choć jednostronna, analiza aspektu biznesowego płynącego z standaryzacji. Licencje, czy też pozwolenia, przywoływane są jako forma krępowania rynku. Zestawiono to z ISO 29119. Ciekawe pytanie pada na końcu od Fiony Charles: Jaki jest standard ISO dla programowania? Odpowiedź jest prosta: nie ma. Dlaczego w takim razie jest dla testowania?

 

Dyskusja jest burzliwa i nawołuje nawet do wstrzymania i wycofania z rynku standardu.

Dlaczego standardy są złe? >>

Petycja przeciwko ISO 29119 >>

 

Wynikiem rozmów jest również Manifest Profesjonalnego Testera, który neguje standaryzację. Znajdziecie tam kilka znanych nazwisk. LINK

 

To powinno Cię zainteresować