Korzyści wynikające z zastosowania twierdzenia Banacha o punkcie stałym w procesie generowania danych testowych

5229
wyświetleń
Korzyści wynikające z zastosowania twierdzenia Banacha o punkcie stałym w procesie generowania danych testowych
Zapraszamy do lektury artykułu dot. strategii generowania danych testowych wykorzystującej twierdzenie genialnego polskiego matematyka Stefana Banacha o punkcie stałym oraz zestawienia ich z innymi technikami generowania danych testowych.
 

Istnieje pewna teoria zwana teorią No Free Lunch [..], która mówi, że nie istnieje jedna uniwersalna strategia, która rozwiązałaby wszystkie postawione problemy z tą samą jakością rozwiązania. Warto wobec tego szukać nowych strategii oraz dzielić postawione problemy na klasy. Celem artykułu jest zaproponowanie niespotykanej dotąd strategii generowania danych testowych wykorzystując twierdzenie Banacha o punkcie stałym i wykazanie, że takie podejście jest tak samo wartościowe, jak wspomniane [...] techniki generowania danych testowych. 

 

 

Zapraszamy do lektury artykułu autorstwa Marka Żukowicza.

 

Publikację można pobrać tutaj >>

 

Autor uprzejmie prosi o matematyczną recenzję swojego artykułu.

 
 

Marek Żukowicz jest absolwentem matematyki na Uniwersytecie Rzeszowskim. Obecnie pracuje jako tester. Jego zainteresowania skupiają się wokół testowania, matematyki, zastosowania algorytmów ewolucyjnych oraz zastosowania matematyki w procesie testowania. Interesuje się również muzyką, grą na akordeonach oraz na perkusji.

 

Od redakcji

Jeśli chcesz podzielić się swoją wiedzą z innymi testerami, czekamy na Twój artykuł, film, komentarz, pracę dyplomową czy inną formę treści, jaką chcesz opublikować na naszych łamach.
 
 
 
 
 
5229
wyświetleń
Marek Żukowicz

Autor

Marek Żukowicz jest absolwentem matematyki na Uniwersytecie Rzeszowskim. Jest testerem oprogramowania w firmie Ailleron.

To powinno Cię zainteresować

Dołącz do dyskusji