Korzyści wynikające z zastosowania twierdzenia Banacha o punkcie stałym w procesie generowania danych testowych

Korzyści wynikające z zastosowania twierdzenia Banacha o punkcie stałym w procesie generowania danych testowych
Zapraszamy do lektury artykułu dot. strategii generowania danych testowych wykorzystującej twierdzenie genialnego polskiego matematyka Stefana Banacha o punkcie stałym oraz zestawienia ich z innymi technikami generowania danych testowych.
 

Istnieje pewna teoria zwana teorią No Free Lunch [..], która mówi, że nie istnieje jedna uniwersalna strategia, która rozwiązałaby wszystkie postawione problemy z tą samą jakością rozwiązania. Warto wobec tego szukać nowych strategii oraz dzielić postawione problemy na klasy. Celem artykułu jest zaproponowanie niespotykanej dotąd strategii generowania danych testowych wykorzystując twierdzenie Banacha o punkcie stałym i wykazanie, że takie podejście jest tak samo wartościowe, jak wspomniane [...] techniki generowania danych testowych. 

 

 

Zapraszamy do lektury artykułu autorstwa Marka Żukowicza.

 

Publikację można pobrać tutaj >>

 

Autor uprzejmie prosi o matematyczną recenzję swojego artykułu.

 
 

Marek Żukowicz jest absolwentem matematyki na Uniwersytecie Rzeszowskim. Obecnie pracuje jako tester. Jego zainteresowania skupiają się wokół testowania, matematyki, zastosowania algorytmów ewolucyjnych oraz zastosowania matematyki w procesie testowania. Interesuje się również muzyką, grą na akordeonach oraz na perkusji.

 

Od redakcji

Jeśli chcesz podzielić się swoją wiedzą z innymi testerami, czekamy na Twój artykuł, film, komentarz, pracę dyplomową czy inną formę treści, jaką chcesz opublikować na naszych łamach.
 
 
 
 
 

To powinno Cię zainteresować