Każde ogłoszenie o pracę i każdy rekruter zawsze będzie wymagać od Ciebie trzech rzeczy (kolejność nie ma tu znaczenia):
-
Wiedza - odpowiedź na pytanie, czym jest testowanie i co dzięki niemu można osiągnąć to fundament, na którym stawia się swój rozwój w tym zawodzie. Masz więc dwie możliwości: albo nauczysz się tego czytając książkę, albo dasz sobie to wyjaśnić podczas szkolenia. Nie jest to jednak sucha teoria testowania, a głęboka analiza tego, czym tak naprawdę testowanie jest.
-
Zaangażowanie - tego nie zdobędziesz czytając jakąkolwiek książkę czy biorąc udział w jakimkolwiek szkoleniu. W kierunku testowania możesz zostać popchnięty, ale nic nie zostanie podane Ci na tacy. Jest kilka prostych chwytów, które podczas rozmowy rekrutacyjnej pozwolą Ci pokazać, że naprawdę Ci zależy. Nie musisz jednak z nich korzystać jeśli prezentujesz poniższy punkt...
-
Doświadczenie - żadne publikacje nie dadzą Ci tego, co da Ci czas spędzony na testach. Dlatego tak ważne jest testowanie, testowanie i jeszcze raz testowanie. Książka podpowiada, a szkolenie dzięki warsztatowi i praktykom daje Ci prawdziwą możliwość spróbowania sił w testowaniu. Tego potrzebujesz szukając pracy w testach.
Nie ma znaczenia, czy jesteś bezrobotnym, studentem, masz 50+ jeśli odkrywasz w sobie fascynację nowymi technologiami i szukaniem odpowiedzi na pytanie, jak i po co działa software. Jeśli do tego masz zacięcie i nie poddajesz się, to właśnie zrobiłeś pierwszy krok w kierunku IT. To bardzo mały kroczek, ale już wystarczający, aby sięgnąć po publikacje internetowe, kupić książkę, obejrzeć prezentacje czy pójść na szkolenie.
Możesz kodować i nie daj sobie wmówić, że nie możesz. Ludzi, którzy Ci powiedzą, że to niemożliwe jest wielu, ale w większości są to ludzie, którzy sami nie kodują. To jedna ze ścieżek, którą możesz pójść, która nie tylko zagwarantuje Ci pracę na wiele lat, ale również spore przychody.
Możesz testować i tu czeka na Ciebie wiele obszarów, które są kolejnymi etapami testerskiego wtajemniczenia. Zaczniesz od sprawdzania funkcji, potem zaczniesz myśleć o użyteczności, a zdobywając wiedzę techniczną może pociągnie Cię w kierunku bezpieczeństwa czy też wydajności. Poznając tajniki IT uformujesz bardziej swoją karierę i może przeskoczysz do innych ról, takich jak projektant, analityk lub właśnie koder. W tym wspomoże Cię książka "Zawód tester" lub, jeśli wolisz szybszą ścieżkę, wyekspediuje Cię w szkolenie pod tym samym tytułem.
Dowiedz się więcej o książce >>
Dowiedz się więcej o szkoleniu >>
Najbliższe terminy szkolenia "Zawód Tester":
- 3-6 kwietnia, Warszawa
- 19-22 czerwca, Gdańsk
O jakości szkolenia najlepiej świadczą opinie uczestników, którzy mieli okazję w nim uczestniczyć:
Szkolenie świetne dla osób, które chciałyby spróbować swoich sił w zawodzie testera, a cała wiedza, jaką mają pochodzi z internetu i od znajomych, mniej lub bardziej związanych z IT. Wszyscy chcą zacząć od certyfikatu ISTQB Foundation Level - oczywiście, będzie przydatny, ale porównując do jazdy samochodem certyfikat to nasze prawo jazdy, a tego, jak jeździć w ujęciu zarówno praktycznym, jak i teoretycznym dowiemy się z tego kursu. To szkolenie dało mi wiele, ale dwie rzeczy chcę podkreślić. Po pierwsze - obaliło mity, czyli to, co mi się wydawało, że wiem, że powinienem, bo tak napisano gdzieś w sieci, itd. Usystematyzowało i sprofesjonalizowało moją wiedzę oraz zmieniło mój sposób postrzegania testowania jako takiego. Po drugie, omawiane zagadnienia nie wyczerpywały tematu (niewykonalne z racji ich obszerności), ale otwierały dalsze drzwi, ścieżki i możliwości, czy to w kierunku dalszego dokształcania się, czy nawet wyboru tego, czym chcielibyśmy się zajmować: czy to będą testy manualne, automatyczne, aplikacji, itd. Oczywiście przystępuję teraz do egzaminu na certyfikat ISTQB, ale nauka zajmuje mi mniej czasu i zdecydowanie lepiej rozumiem materiał, zwłaszcza pewne specyficzne dla ISTQB standardy.
Gracjan
Szkolenie przeprowadzone profesjonalnie, dobry wstęp do rozpoczęcia pracy nad zdobywaniem potrzebnej wiedzy.
Anonim
Praktyczne aspekty zawodu tester. Po każdym nowym dziale wiedzy bezpośrednio zadania do wykonania.
Anonim