Nieaktualne książki o certyfikacie ISTQB®

Nieaktualne książki o certyfikacie ISTQB®
Część dostępnych na rynku książek o certyfikacji ISTQB® i tych, które pokazują przykładowe pytania, deaktualizuje się wraz z nową wersją sylabusa. Prezentujemy listę.

karolina-zmitrowicz-tester-oprogramowania-przygotowanie-do-egzaminu-z-testowania-oprogramowania.jpg

Tester oprogramowania. Przygotowanie do egzaminu z testowania oprogramowania. 
Autor: Karolina Zmitrowicz

W książce omówiono wszystkie tematy wymienione w planie nauczania ISTQB® Certyfikowany Tester dla poziomu podstawowego z roku 2011 i zdeaktualizowała się w 2019 roku wraz z wersją 3.0 sylabusa.

 

adam-roman-lucjan-stapp-certyfikowany-tester-istqb.jpg

Certyfikowany tester ISTQB. Poziom podstawowy
Autorzy: Adam Roman, Lucjan Stapp

Podręcznik do samodzielnej nauki na podstawie sylabusa z 2018 roku zdeaktualizuje się, kiedy ISTQB® wycofa już wersję 3.1 i zobowiąże wszystkich do zdawania wersji 4.0.

 

rafal-podraza-sciezka-testera.jpg

Ścieżka testera. Certyfikat ISTQB w pytaniach i odpowiedziach 
Autor: Rafał Podraza

Książka jest aktualna dla certyfikacji Poziomu Podstawowego w wersji 3.1 i przestanie być aktualna z wersją 4.0, czyli najpóźniej do końca 2024. Aktualnie książka została wycofana z rynku

Istnieją jeszcze dwie książki, które nie odnoszą się bezpośrednio do zawartości sylabusa poziomu podstawowego ISTQB®, ale ponieważ zostały wydane przed jego aktualizacją, to można założyć, że mogą być z nim niezgodne.

radoslaw-smilgin-zawod-tester.jpg

Zawód tester
Autor: Radosław Smilgin

Książka wspomina pobieżnie wiedzę z certyfikacji ISTQB® z sylabusa w wersji 3.0. Nigdy nie była promowana jako materiał przygotowujący do nauki poziomu podstawowego, ale część osób ją tak traktuje. 

  

adam-roman-testowanie-i-jakosc-oprogramowania.jpg

Testowanie i jakość oprogramowania. Modele, techniki, narzędzia
Autor: Adam Roman

Książka powołuje się na wiedzę z ISTQB® i przygotowana została nawet publikacja, które z rozdziałów odnoszą się do wiedzy z poziomu podstawowego. Wiedza z książki się nie przeterminowała, ale niektóre przykłady lub definicje mogą być niezgodne z obecnie promowaną przez ISTQB® wiedzą.  

Wszystkie książki wydane przed majem 2023 można traktować jako już zdeaktualizowane względem wiedzy sylabusowej wersji 4.0 ISTQB® . 

To powinno Cię zainteresować