SOLID.Jobs – Platforma rekrutacyjna dla specjalistów

SOLID.Jobs – Platforma rekrutacyjna dla specjalistów
Nie jest tajemnicą, że zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów IT rośnie nieustannie. W miarę jak technologia ewoluuje, rosną też możliwości kariery w sektorze technologii informacyjnych. Jedną z platform, która odgrywa ważną rolę w łączeniu utalentowanych profesjonalistów IT z obiecującymi możliwościami zawodowymi, jest SOLID.Jobs. Sprawdźmy czym jest ta aplikacja i jak prezentuje się na tle konkurencji.

Narzędzie dla poszukujących pracy

Po wejściu na stronę https://solid.jobs od razu otrzymujemy dostęp do najważniejszych funkcji z punktu widzenia poszukującego pracy. Widok strony jest podzielony na 3 części: filtry, oferty pracy oraz mapę. Oferty pracy znajdują się w centralnej części strony.

Ciekawą i bardzo przydatną opcją jest to, że SOLID.Jobs jako jeden z nielicznych portali umożliwia łatwe wyfiltrowanie ofert dla testerów manualnych oraz inżynierów testów automatycznych, podczas gdy konkurencyjne portale wrzucają ich do jednego worka, zmuszając użytkowników do ręcznego odfiltrowywania interesujących ich ofert. 

solid-jobs-1.jpgJest to dobre rozwiązanie, pozwalające na szybki dostęp do ofert bez zbędnego przeklikiwania się przez mało istotne treści. Wszystkie oferty są dostępne na jednej stronie, dzięki temu nie trzeba przeskakiwać między stronami.

W swojej wizytówce każda oferta ma wyszczególnione najważniejsze cechy, takie jak: wymagania, wynagrodzenie, rodzaj umowy czy miejsce pracy. Dzięki temu przeglądanie ofert jest szybkie i nie wymaga wchodzenia w szczegóły.

Bezpośrednio z wizytówki można również aplikować na ofertę. Oferty da się także porównywać, co jest ciekawym i przydatnym rozwiązaniem.

solid-jobs-2.jpgAby porównać ze sobą kilka ofert, najpierw trzeba dodać je do ulubionych, a następnie na stronie z dodanymi ofertami wybrać opcję ‘PORÓWNAJ’. Elementem, który można tu poprawić to dodanie wyróżnienia na stronie głównej dla ofert, które dodaliśmy do ulubionych, np. poprzez zmianę koloru symbolu zakładki za pomocą, której dodaje się pozycję do ulubionych. Poza tym funkcja porównywania działa dobrze i jest pomocna.

Oprócz wyszukiwania ofert w tradycyjny sposób mamy też możliwość zrobienia tego bezpośrednio na mapie. Opcja przydatna dla osób szukających zatrudnienia w wybranym regionie.

solid-jobs-3.jpgAby ułatwić znalezienie interesujących nas ofert możemy również skorzystać z przycisku ‘Podobne ogłoszenia’ znajdującego się na wizytówce. Po kliknięciu w niego pojawia się zawężona lista ofert, które są porównywalne ze sobą. I tak po skorzystaniu z tego przycisku na ofercie związanej z Security pojawiły się inne oferty z tego obszaru. Funkcjonalność zadziałała prawidłowo.

solid-jobs-4.jpg

Narzędzie dla rekruterów

Drugą grupą, która korzysta z SOLID.Jobs, są pracodawcy i reprezentujący ich rekruterzy.

Mają oni możliwość dodania ogłoszenia, skorzystania ze wsparcia w zwiększeniu skuteczności ogłoszenia, stworzenia testów weryfikujących kompetencje kandydatów, dokonania oceny i porównania zgłoszeń oraz skorzystania z innych narzędzi pomocnych w zarządzaniu zgłoszeniami.

solid-jobs-5.jpgSOLID.Jobs udostępnia również swój autorski szablon procesu rekrutacyjnego SOLID.Recruitment.  

solid-jobs-6.jpgMa on na celu usprawnienie procesu rekrutacji i uczynienie go wartościowym zarówno dla kandydatów, jak i pracodawców.

Proces ten składa się z takich punktów jak:

  1. Analiza CV i podanych przez kandydata informacji
  2. Test wstępny on-line
  3. Zadanie zdalne
  4. Rozmowa kwalifikacyjna
  5. Ocena kandydata zgodnie z kartą oceny 
  6. Decyzja o zatrudnieniu

Formularz dodawania ogłoszeń działa prawidłowo. Składa się on z wielu pól, które pozwalają na precyzyjne opisanie oferty. Panel zarządzania pozwala na grupowanie zgłoszeń według różnych etapów rekrutacji, filtrowanie zgłoszeń, ocenianie kandydatów, a także podobnie jak w przypadku ogłoszeń – porównywanie ich ze sobą. Weryfikacja wykazała, że panel zarządzania działa dobrze.

Inne funkcjonalności

Oprócz głównych funkcjonalności związanych z ofertami pracy na SOLID.Jobs można znaleźć też artykuły ze świata IT oraz blog poświęcony nowym technologiom, karierze, rekrutacji i rozwojowi biznesu.

Podsumowanie

SOLID.Jobs to ciekawa aplikacja z ofertami pracy, która kładzie nacisk na łatwość obsługi i szybki dostęp do interesujących nas ogłoszeń. Wyróżniają ją takie funkcjonalności jak porównywanie ofert pracy oraz wizytówki, które zawierają wszystkie najważniejsze informacje na temat oferty. Słabszych stron można doszukać się w takich elementach jak brak oznaczenia, która oferta została dodana do ulubionych. 

Zdecydowanym plusem jest to, jak duży nacisk kładzie SOLID.Jobs na bezpieczeństwo danych. Wszystkie dane osobowe oraz CV są automatycznie kasowane po upłynięciu zgody na przetwarzanie danych. Na portalu znajdziemy opcję logowania paswordless, dzięki której użytkownicy nie mają haseł, które mogą reużywac w innych portalach. Wszystkie dane są przechowywane w zaszyfrowanej formie (zarówno pliki CV, jak i baza danych oraz pliki backupów). 

Najlepszym dowodem na skuteczność powyższych zabezpieczeń jest wynik skanera SSL Labs, który osiągnął ocenę A+.

Sam system został zaprojektowany tak, żeby nie marnować czasu ani kandydata, ani rekrutera. Świadczą o tym obowiązkowe widełki wynagrodzeń w ogłoszeniach, wymagania finansowe i okres wypowiedzenia do podania przez kandydata w trakcie aplikacji. Ciekawym i jednocześnie unikatowym rozwiązaniem wśród wszystkich dostępnych job boardów jest formularz samooceny kandydata, w którym w szybki i obiektywny sposób można ocenić swoje umiejętności za pomocą skali „nie znam”, „znam”, „znam i używam w pracy”.

Rekruterzy również otrzymują coś więcej niż tylko możliwość dodawania ogłoszeń. Narzędzia do zarządzania procesem rekrutacji, na które składają się: tablica do zarządzania zgłoszeniami, karta oceny kandydata, kreator testów wiedzy oraz inne czynią proces rekrutacji łatwiejszy co wykazały przeprowadzone testy.

Aplikację możemy polecić.  
 

To powinno Cię zainteresować