Przegląd testerskiego Internetu - Luty 2025

Przegląd testerskiego Internetu - Luty 2025
Luty 2025 udowadnia, że AI to nie jedyne źródło niespodzianek w IT. Od darmowych Cybertrucków przez bugi w systemach socjalnych po wycieki danych - wygląda na to, że testerzy nadal będą mieli pełne ręce roboty. Zapraszamy do kolejnego Przeglądu testerskiego Internetu!

Romanian Testing Conference kończy działalność. Będziemy tęsknić.

Kolejny "feature" w Destiny 2 pozwala graczom zdobyć bronie z przyszłości. Ktoś w QA chyba pomylił testy eksploracyjne z przypadkowym klikaniem. 

System zasiłków w Australii pokazał, że czasem testowanie to nie tylko kwestia znalezienia defektu, ale też odpowiedzialności za ludzkie życie.

QA w Tesco chyba na chwilę zamienił się w Quality Absence. System pokazywał brak dostępności chleba i mleka, jakby testowano scenariusz "apokalipsa zombie w supermarkecie".

Google i Microsoft sypnęły kasą na cyberbezpieczeństwa. Brawa dla Polski. 

Docer.pl właśnie udowodnił, że "dostępność" w kontekście testów bezpieczeństwa może oznaczać dostęp do wszystkiego - od numeru buta po księgę wieczystą babci, a "publiczny" to jednak nie to samo co "do publikacji". 

W OpenSSH bugi spokojnie drzemały sobie w kodzie od 2014 roku, a testerzy bezpieczeństwa przez dekadę szukali ich wszędzie, tylko nie tam gdzie faktycznie były. 

Spotify znalazło nowy sposób na zwiększenie przychodów. Zamiast naprawiać defekt z reklamami dla subskrybentów Premium, przekwalifikowali go na "niespodziewany feature marketingowy". 

Asystenci głosowi tak się spieszyli do wyścigu AI, że się pogubili po drodze. Alexa i Siri zaliczają opóźnienia. 

TESTA szuka najlepszych testerów w Europie. Może w tym roku dodadzą kategorię "Najlepszy Debugger ChatGPT"? 

UiPath likwiduje dział QA po tym, jak odkryli, że RPA może automatyzować testy. Czyżby zapomnieli, że ktoś musi też testować te automatyzacje, zanim zaczną automatycznie produkować bugi? 

Inżynierowie największych firm zbrojeniowych wpadli w pułapkę infostealerów jak zwykli śmiertelnicy w phishing. Kto by pomyślał, że specjaliści od F-16 też klikają w podejrzane linki i używają hasła "password123"? 

Graliście kiedyś w Tetrisa w pdf? Jeśli nie, macie szansę. 

Sony właśnie udowodniło, że testy obciążeniowe systemu najlepiej robić w piątek wieczorem na produkcji. W końcu kto by tam chciał grać w weekend, skoro można podziwiać błąd "Unable to connect to PlayStation Network"? 

Webex odkrył, że crowd-testing z udziałem osób niepełnosprawnych to nie tylko lepsze testy dostępności, ale też sposób na udowodnienie, że "user experience" znaczy coś więcej niż tylko ładne ikonki i modne animacje. 

Cybertruck za darmo, ale tylko gdy tester w Tesli przypadkiem wyzeruje cenę w bazie danych. Szkoda tylko, że Elon tak szybko załatał ten "program lojalnościowy dla czujnych klientów". 

Kolejny dzień, kolejny exploit w Chrome. Wygląda na to, że Google postanowiło rozdawać hakerom dostęp do naszych komputerów jak darmowe próbki w Lidlu. 

Dwa nowe narzędzia "pomagające" w programowaniu. ClaudeGoogle zachęcają do korzystania.

Więcej naszych Przeglądów znajdziecie >> tutaj <<

Mało? Jesteśmy w Google News ze wszystkimi naszymi artykułami.

Podrzucajcie nam w komentarzach linki do rzeczy, które warto czytać, a które mogliśmy przegapić.


 

To powinno Cię zainteresować