Testowanie dostępności aplikacji mobilnych – ostatnie szkolenie przed wakacjami

Testowanie dostępności aplikacji mobilnych – ostatnie szkolenie przed wakacjami
"Praktyczne wprowadzenie do testowania dostępności aplikacji mobilnych" to jedyne tego typu szkolenie na polskim rynku. Dostępność oprogramowania to aktualnie bardzo gorący temat, m.in. ze względu na implementację Europejskiej Dyrektywy o Dostępności (EAA), już w połowie przyszłego roku. Warto rozpocząć przygotowania już teraz.

Dwudniowe szkolenie w wersji online organizuje i dostarcza nasz partner, firma Accens, która specjalizuje się w dostępności cyfrowej i informacyjno-komunikacyjnej. Testują dostępność aplikacji webowych i mobilnych, przeprowadzają audyty WCAG, organizują testy z użytkownikami z niepełnosprawnościami, konsultują UX, tworzą audiodeskrypcje. To partner, z którym współpracujemy od początku jego istnienia, a ekipa tworząca Accens to trenerzy z imponującym stażem w kontroli i zapewnianiu jakości. Kładą nacisk na praktykę i realistyczne przykłady - każde szkolenie prowadzi dwóch trenerów, z których jeden jest osobą z niepełnosprawnością. 

Najbliższy termin szkolenia „Praktyczne wprowadzenie do testowania dostępności aplikacji mobilnych” to 5-6 czerwca 2024.

Ten kurs to 100% praktycznej wiedzy! Na szkoleniu dowiesz się, między innymi:

  • Czego doświadcza użytkownik z niepełnosprawnością, używając popularnych aplikacji.
  • Dlaczego i jak należy testować dostępność aplikacji mobilnych.
  • Czym jest WCAG.
  • Jakie są dobre i złe praktyki. 
  • Jakich narzędzi używać do manualnych i automatycznych testów dostępności.

Po więcej szczegółów i rezerwację miejsc na szkoleniu kliknij >>tutaj
 

To powinno Cię zainteresować