KraQA #43 - Write the test that you’d want to read! & Testy API - Jak to zrobić?

KraQA #43 - Write the test that you’d want to read! & Testy API - Jak to zrobić?
Pierwsza KraQA w tym roku już 21.01.2020. Porozmawiamy o testach API oraz o organizowaniu testów w projekcie.

 Nowy rok - nowa KraQA, tym razem w budynku na Fabrycznej 20A.
 
Goście:
 
1. Stanisław Potoczny - "Write the test that you’d want to read!"
Stanisław jest Software QA Developerem w SmartRecruiters. Fascynują go różnorodne technologie które można znaleźć w świecie IT i nie tylko oraz codzienne doskonalenie swojego rzemiosła w myśl idei, że granica między programistą a programistą QA jest sztucznym tworem.
 
Dobrze przemyślana struktura testów pozwala na łatwiejsze ich utrzymanie i dalsze rozwijanie. Niechlujnie napisany test przekłada się na późniejszy, wydłużony czas wdrażania mniej doświadczonych kolegów. W swojej prezentacji postaram się przedstawić jedną z propozycji jak można pisać ładniejsze testy przy użyciu narzędzia o nazwie GEB oraz przy użyciu czystego WebDrivera w środowisku o architekturze mikroserwisowej oraz jak to wpływa na organizację od strony technicznej jak i od strony organizacji pracy.
Poziom - junior (automatyzacja)
 
2. Konrad Gomulski - "Postman - jak użyć go w testach REST API"
„To nie będzie prezentacja o tym jak Kevin Costner przemierza zrujnowane Stany w mundurze listonosza, ani o sympatycznym facecie i jego kocie.”
Konrad opowie, jak przy pomocy POSTMANa przetestować REST API. Będą też praktyczne przykłady użycia.
Poziom - junior/middle (testowanie)

3. Grzegorz Holak - "REST Assured - API Test Automation"
Grzesiek pokaże tajniki biblioteki Javowej - REST Assured. Ułatwia ona znacząco testowanie API po protokole HTTP i jest używana w większości firm.Proste przykłady pokażą jak działają podstawowe metody wykorzystywane przy testach. Dodatkowo użyjemy lokalnej aplikacji wystawiającej API, stworzonej przez AmberTeam. Napiszemy proste testy oraz uruchomimy je w formie live demo.
Poziom - junior (automatyzacja)
 
Zapraszamy w imieniu organizatorów we wtorek o godzinie 18:00

To powinno Cię zainteresować