Mistrzostwa Świata w Testowaniu Oprogramowania

Mistrzostwa Świata w Testowaniu Oprogramowania
Jedną z imprez towarzyszących Agile Testing Days będzie Software Testing World Cup 2014, czyli Mistrzostwa Świata w Testowaniu Oprogramowania.
 

Aktualnie trwają eliminacje na wszystkich kontynentach, aby wyłonić osiem najlepszych zespołów (liczących od 1 do 4 członków), którzy w listopadzie w Poczdamie zmierzą się w finałowej rundzie najlepszego testera świata. Organizatorzy zapowiadają transmisję na żywo z wydarzenia.

Dużą nagrodą jest już możliwość uczestniczenia w samej konferencji oraz pokrycie kosztów pobytu oraz przelotu na miejsce wydarzenia. Najlepsza drużyna ma dodatkowo możliwość wygrania 3000 euro.

 

Więcej o wydarzeniu można poczytać na stronie: http://www.softwaretestingworldcup.com/

W sieci dostępnych jest wiele subiektywnych i obiektywnych opinii po udziale w eliminacjach [EN].

Opinie uczestników:

http://about98percentdone.blogspot.com/2014/05/software-test-world-cup-2014-part-1.html
http://www.iteststuff.ca/2014/05/reflecting-on-my-software-testing-world.html
http://www.rajsubra.com/2014/05/09/our-software-testing-world-cup-2014-story-the-four-musketeers/
http://nickytests.blogspot.co.nz/2014/05/my-experience-with-software-testing.html
http://eddegraaf.blogspot.com/2014/05/stwc-na-2014-retrospective.html
 

Opinie jurorów:

http://testpappy.wordpress.com/2014/06/14/judging-the-software-testing-world-cup-preliminaries-for-europe-part-1/
http://isitgoodenoughyet.com/2014/05/17/judging-the-software-testing-world-cup-oceania-2014/
http://andrei.contan.ro/software-testing-world-cup-2014-side-story/

 

Duże kontrowersje wzbudziły europejskie eliminacje, podczas których, zgodnie z relacją uczestników, można było nie tylko zobaczyć adresy e-mail innych uczestników, ale również... zgłoszone przez nich defekty. Mogło to wypaczyć wyniki eliminacji. Więcej na ten temat można znaleźć w komentarzach do filmu z eliminacji: https://www.youtube.com/watch?v=KNmzVbibv2o

 

Nasze komentarze.

  1. Ciężko nie odnieść wrażenia, że impreza choć w swoim modelu organizacji zupełnie inna od TestingCup, czyli Mistrzostw Polski w Testowaniu Oprogramowania, jest czymś bardzo zbliżonym. Warto aby więcej takich i podobnych imprez było organizowanych. Ciekawe czy mamy do czynienia z jakimś trendem, chociaż kolejnym krokiem mogłyby być tylko Mistrzostwa Galaktyki. Będziemy chcieli pokusić się o porównanie imprez o takim modelu w osobnym artykule.
  2. Warto podkreślić, że jedną z niewielu rzeczy, która dyskredytuje nazwę "Mistrzostwa Świata" jest konieczność posługiwania się językiem angielskim. Nie chodzi tu o czytanie specyfikacji w języku angielskim, czy też raportowanie defektów, ale o prowadzenie rozmów. Nie może być tak, że bycie mistrzem zależy od tego, czy ktoś posługuje się danym językiem czy też nie. Mistrzowie programowania definiowani są dla danego języka, ale jest to język np. Java, mistrzowie w grach komputerowych tylko w niewielkim zakresie muszą posługiwać się językiem angielskim. Ciężko sobie wyobrazić mistrzów dyscyplin sportowych, gdzie osiągniecia mają zależeć od znajomości angielskiego. Jak widać na filmach z przebiegu eliminacji brak doskonałej znajomości języka angielskiego jest dyskredytujący.

 

To powinno Cię zainteresować