Quality Questions #2 workshop - testing the untestable API

Quality Questions #2 workshop - testing the untestable API
Już 8. listopada kolejne wydarzenie z serii Quality Questions. Poprzednio wielu z Was miało okazję pojawić się na QQ #1 meetup. Sprawdźcie co tym razem czeka na uczestników wydarzenia – tym razem w formie warsztatu!

Quality Questions to inicjatywa skierowana do ekspertów i entuzjastów testowania oprogramowania z krakowskiej społeczności IT, zapoczątkowana konferencją z 2016 roku pod tą samą nazwą. 

W tym roku idea Quality Questions przerodziła się w serię wydarzeń. Pierwszym z nich był meetup z 3 prezentacjami oscylującymi tematyką wokół testów automatycznych. W najbliższym czasie grupa krakowskich testerów zgromadzi się ponownie w siedzibie Grand Parade part of William Hill podczas Quality Questions #2 - workshop. Temat warsztatu prowadzonego przez Jakuba Marszała to „Testowanie nietestowalnego API”. Podczas tego warsztatu uczestnicy zbudują rozwiązanie do data mockingu z wykorzysaniem JS oraz Robohydry.

 

Kiedy: 8 listopada 2018 (czwartek), godz. 18.00

Gdzie: Kraków, ul. Kotlarska 11 (siedziba firmy Grand Parade part of William Hill) 

Temat warsztatu: Kuba Marszał: Testing the untestable API 

Have you ever tried to test the 'untestable API'? Maybe the software you have to test is powered by other systems' data, data that you have no direct control over and you really need to manipulate this data in order to perform your tests. During the workshop we'll try to prove it's not that hard! We'll try to build full solution for data mocking with JavaScript using Robohydra. 

Więcej szczegółów na: https://qualityquestionsworkshop.evenea.pl/

 

Dla tych, którzy przegapili Quality Questions #1, lub chcą wysłuchać prezentacji raz jeszcze dostępne są już materiały z wydarzenia. Oto linki do nagrań: 

  1. Maciej Jadach - Visual regression testing using BrowserStack
  2. Dominik Białczyk - Robot Pattern - UI test automation for mobile
  3. Jakub Marszał - Is JavaScript the next Java in QA world?

Do obejrzenia również galeria zdjęć z wydarzenia >>

 

Zapraszamy do śledzenia cyklu i oby do zobaczenia na kolejnym Quality Questions!

 

 
 
 
 

To powinno Cię zainteresować