WUD Silesia 2013 - użyteczny design w opiece zdrowotnej

WUD Silesia 2013 - użyteczny design w opiece zdrowotnej
W sobotę 16 listopada 2013, na terenie kampusu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu-Rokitnicy odbędzie się czwarta edycja konferencji World Usability Day Silesia. Celem konferencji jest promocja idei „Użyteczności i projektowania z myślą o użytkowniku”. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest „Healthcare: Collaborating for Better Systems”. Organizatorami wydarzenia są firma Future Processing i Śląski Uniwersytet Medyczny.
 
WUD Silesia 2013 jest bezpłatna i może wziąć w niej udział każdy zainteresowany zagadnieniem użyteczności. Rejestracja na konferencję odbywa się na stronie wudsilesia.pl, rozpoczęła się ona w poniedziałek 21 października i potrwa do piątku 25 października. Liczba miejsc jest ograniczona.
 
W programie WUD Silesia 2013 znajdzie się 9 wykładów oraz 6 warsztatów. Dotyczyć będą one projektowania na potrzeby opieki zdrowotnej zarówno w IT, jak i w usługach offline. Podczas jednego z wykładów uczestnicy będą mogli się przekonać, jak nowe technologie pomagają rozwiązywać problemy wynikające z komunikacji pomiędzy osobami słyszącymi i głuchymi. Zostanie także zaprezentowana technologia oparta o rozpoznawanie ruchu, która daje możliwość nauki języka migowego. W trakcie konferencji będzie można także usłyszeć o aplikacji terapeutycznej, która wspomaga rehabilitację dzieci i motywuje ich do wykonywania ćwiczeń ruchowych. Zostanie również przedstawiona aplikacja mobilna dla afatyków, dzięki której chorzy mają możliwość dzielenia się swoimi przeżyciami z innymi. 
 
Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Marszałka Województwa Śląskiego, Politechniki Opolskiej, Politechniki Śląskiej, Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Urzędu Miasta Zabrze oraz Polskiego Towarzystwa Informatycznego.
 
Światowy Dzień Użyteczności (z ang. World Usability Day) to międzynarodowa inicjatywa, odbywająca się od 2005 roku w ponad 40 krajach. W pierwszych tygodniach listopada organizowane są różnorodne wydarzenia poświęcone tematyce użyteczności, User Experience i projektowania nakierowanego na człowieka. Od 2010 roku obchody Światowego Dnia Użyteczności na Śląsku organizowane są przez firmę Future Processing, zajmującą się tworzeniem specjalistycznego oprogramowania komputerowego na potrzeby międzynarodowego handlu, przemysłu i usług. W rankingu Deloitte jest to jedna z 50-ciu najlepiej rozwijających się przedsiębiorstw w Polsce.
 
Future Processing zatrudnia ponad pięćset osób i posiada biura w Bytomiu, Gliwicach i Opolu. Firma jest Certyfikowanym Partnerem Microsoftu, zdobyła tytuły Gold Independent Software Vendor oraz Software Development. Od samego początku swego istnienia, przywiązywała ogromną wartość do rozwoju edukacji i kwestii zaangażowania biznesu w sprawy społeczne. Jest to jeden z głównych punktów założeń misji CSR firmy – Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. Future Processing współpracuje z największymi ośrodkami akademickimi w regionie wspierając ich profil naukowy i badawczy oraz angażuje się w wiele istotnych dla nauki wydarzeń np. Śląska Noc Naukowców, New Media Day.
 
Współorganizatorem WUD Silesia 2013  jest Śląski Uniwersytet Medyczny, który za swoją misję przyjmuje nowoczesne kształcenie studentów w zawodach medycznych, łącząc je z wychowaniem w duchu poszanowania wolności nauki, humanizmu i etyki. Baza naukowo-dydaktyczna i kliniczna SUM liczy ogółem ponad 200 jednostek, zlokalizowanych głównie w miastach stanowiących siedziby wydziałów, tj. w Zabrzu, Katowicach, Sosnowcu i Bytomiu. Wydziały dysponują odpowiednio wyposażonymi salami wykładowymi, seminaryjnymi i ćwiczeniowymi. Uczelnia posiada 6 samodzielnych publicznych szpitali klinicznych. 
 
Szczegóły dotyczące programu konferencji oraz prelegentów można znaleźć na stronie wudsilesia.pl oraz www.facebook.com/wudsilesia.
 
 

To powinno Cię zainteresować