Rafał Kubik

Rafał Kubik

Autorem tekstu jest Rafał Kubik, który w luźnej formie, stara się przedstawić rzeczywistość, z którą na codziennie muszą zmagać się testerzy. Na co dzień tester w firmie SoftServe, który w przerwach od pracy i pisania szlifuje swój warsztat trenując Brazylijskie Jiu-Jitsu.

Wszystkie artykuły autora

Tester na konferencji

Wraca tester Zigi i od razu jedzie na konferencję. Prawdopodobnie to, co mu się tam przydarzy, Was nigdy nie spotkało... Chyba że spotkało.

Tester Zigi i tłumaczenia

Są dni, kiedy tester zaczyna rozważać, czy aby na pewno wybrał dobrą ścieżkę swojej kariery. Dla Zigiego taki moment przyszedł, gdy musiał zmierzyć się z nowymi tłumaczeniami dostarczonymi przez klienta. Jak udało mu się wybrnąć z tej sytuacji?

Tester Zigi i noworoczne postanowienia

Tym razem nasz tester Zigi zdecydował się stworzyć listę noworocznych postanowień. Jakie cele na 2023 rok się na niej znajdą?

Tester Zigi i manualny automat

Nie jest tajemnicą, że nasz dzielny tester Zigi nie jest fanem automatów. Tym razem postanowił udowodnić, że w żadnym wypadku nie mogą się one równać testom manualnym.

Tester Zigi i BA

Czas świętowania sukcesu w pracy może być też dobrą okazją do tego, aby docenić swoich współpracowników. Tym razem Zigi przekonuje się, jak bardzo cenny w zespole potrafi być analityk biznesowy.

Selenium NIE dla początkujących

Tym razem nasz dzielny tester Zigi postanawia zmierzyć się z trudną (i nową dla niego) sztuką automatyzacji. Jaki będzie wynik tego starcia?

Tester Zigi idzie na randkę

Choć dla wielu może to być zaskoczenie, to testerzy, oprócz spotkań w Internecie, czasami chodzą również na spotkania "w realu". Czasami nawet spotykamy się z ludźmi spoza naszej branży i czasami musimy im opowiedzieć o tym, co robimy. Jak to może wyglądać?

Tester Zigi i testowanie maszyn

Najwspanialszy ze wszystkich testerów cofa się w czasie, by poszukać w średnich wiekach podobieństwa do tego, co dziś się w projektach dzieje.

Tester Zigi i scrum bingo

Co można zrobić podczas nudnego daily, z którego jak zwykle nic nie wynika? Ano na przykład... można zagrać w bingo. I to nie byle jakie, bo scrum bingo.

Tester Zigi i metryki

Po udanym debiucie tester Zigi znów powraca, a wraz ze swoim powrotem serwuje nam swoje starcie z metrykami. Czas więc, żebyście rozsiedli się wygodnie w swoich fotelach, wzięli kubki w dłoń i zobaczyli, co może mieć faza księżyca do zgłaszania bugów.