Zarobki a rola – Kraków
Ile zarabia się w poszczególnych rolach testerskich w Krakowie? Pozycja lidera należy zdecydowanie do kierowników. Testerzy i inżynierowie jakości uplasowali się na ostatniej pozycji.
Zestawiliśmy zarobki z bieżącego roku z naszą poprzednią ankietą przeprowadzoną przed trzema laty. Największy wzrost zarobków odnotowali analitycy testów. Zyskali (choć niewiele) także kierownicy oraz testerzy. Nieznacznie stracili zaś automatycy.
Zarobki a doświadczenie – Kraków
Przeanalizowaliśmy też zarobki krakowskich testerów w zależności od ich doświadczenia. Tu także ci z najdłuższym stażem mogą pochwalić się najwyższymi stawkami. Najmniej zarabiają z kolei ci najmłodsi stażem (do 2 lat). Po raz kolejny sprawdza się więc powiedzenie, że im dłużej pracujesz, tym więcej zarabiasz.
W zestawieniu z rokiem 2019, średnia zarobków w zależności od doświadczenia nieco się zmieniła. Do grup, które zyskały, należą testerzy z doświadczeniem w branży do 5 lat oraz w przedziale od 11 do 15 lat. Z kolei mniej zarabiają Ci, który testują między 6 a 10 lat. Warto zauważyć, że w poprzedniej ankiecie zabrakło testerów z najdłuższym stażem (powyżej 15 lat).
Zarobki a umowa – Kraków
Jak wyglądają zarobki w Krakowie w zależności od posiadanej umowy? Umowy firma-firma i to te długoterminowe wypadają zdecydowanie najlepiej na tle konkurencji. Standardowo, najmniej zarobi tester pracujący na umowie o dzieło / zlecenie.
W porównaniu do poprzedniej analizy, znacznie zyskały umowy krótkoterminowe i freelancerskie. Tuż za nimi na podium pojawiły się umowy długoterminowe.
Przed nami ostatnia analiza, w której przyjrzymy się temu, jak zarabiają testerzy w Trójmieście.
Poprzednią analizę znajdziecie tutaj.