Aplikacja IT Dojo. Karty memo w nauce testowania

Aplikacja IT Dojo. Karty memo w nauce testowania
W erze cyfrowej transformacji nastąpiły widoczne zmiany w metodach uczenia i zapamiętywania. IT Dojo to rozwijające się narzędzie, które łączy w sobie zalety żółtych karteczek do notowania oraz techniki zapamiętywania poprzez ciągłe powtarzanie. Jeżeli dodamy do tego efekt grywalizacji, rankingi, labirynty oraz inne dodatki, to uzyskamy ciekawe rozwiązanie dla wzrokowców i kinestetyków, którzy potrzebują dodatkowych wrażeń podczas uczenia się.

Po wejściu w IT Dojo przenosimy się do miejsca treningów, albo, jak kto woli, do sali medytacji, bo właśnie to w języku japońskim dla mnichów buddyjskich zen oznacza Dojo.

Co znajdziemy w aplikacji?

 • Fiszki. Czekają tu karty memo zawierające pytania lub zagadnienia wraz z definicją, przykłady z życia wzięte i zwięzłe treści. Fiszki ułatwiają zapamiętywanie i trenowanie pamięci. Doświadczasz aktywnej interakcji z materiałem. Po odpaleniu aplikacji wybierz kafelek “Dojo”, gdzie znajdziesz fiszki “Dojo Testera Manualnego” oraz “Dojo Frontend Developera”. Twórcy dostarczają na razie dwa „kursy”. Wybierz swoją drogę. Zanim podejmiesz Próbę Mądrości, potrzebny jest trening. W zakładce “Trening Testera” trenujesz znajomość teorii testowania zgodnej z certyfikacjami testerskimi. 

  it-dojo-trening-testera-1.jpg
 • Powtórka zapisanych fiszek. W trakcie treningu możesz wyróżniać wybrane fiszki, do których wrócisz w dogodnym momencie. Na bieżąco identyfikujesz swoje mocne i słabe strony i dzięki temu wiesz, które obszary potrzebują poprawy.
 • Próby Mądrości. Możesz sprawdzić swoje postępy wybierając Próbę Mądrości na dwóch poziomach - Normalnym i Trudnym. Spoiler Alert: Zdobędziesz punkt, gdy odpowiesz prawidłowo na wszystkie pytania, w innym przypadku wracasz do powtórki fiszek. Za udzielenie prawidłowej odpowiedzi na wszystkie pytania dostajesz nagrodę. Wciągająca opcja dla zawziętych użytkowników! 

  it-dojo-proba-madrosci-2.jpg
 • Labirynt. Wchodząc do labiryntu wybierasz na kierunkowskazie drogę, którą chcesz podążać. Od Ciebie zależy, czy kolejne pytanie wylosujesz z puli “Wiedza ogólna z testowania”, “Wiedza z certyfikacji testerskiej”, czy “Testowanie dostępności”. Uzyskanie wszystkich punktów gwarantuje zdobycie odznaki. 

  it-dojo-labirynt-3.jpg
 • Ranking. Każdego tygodnia masz szansę znaleźć się na podium rankingu wszystkich użytkowników IT Dojo, którzy tak jak Ty poczuli ducha grywalizacji i chęć uzyskania nagrody dla pilnego ucznia. 
 • Profil użytkownika. Śledź swoje postępy w nauce i sprawdź, jakie odznaki już się pojawiły na tablicy odznak zdobytych podczas wyzwań.
 • Sklep. Tutaj możesz zamienić monety zdobyte dzięki aktywności w aplikacji na dodatkowe fiszki. Sukcesywnie dodawane są nowe pakiety memo.

  it-dojo-sklep-4.jpg
 • Dwujęzyczna aplikacja. Praca w środowisku międzynarodowym dla wielu osób z branży IT to codzienność. Wychodząc naprzeciw takim użytkownikom, IT Dojo jest dostępne również w angielskiej wersji językowej.

Nauka odbywa się w formie gry, w której odpowiadamy na pytania i zdobywamy nagrody. Mamy ją zawsze pod ręką w telefonie i tablecie, dzięki czemu jest to dobre rozwiązanie dla osób z napiętym harmonogramem. Umili nam czas w podróży komunikacją zbiorową czy oczekiwanie w kolejce, sprawdzi się też jako urozmaicenie wiedzy zdobywanej na szkoleniach. Aplikacja umożliwia optymalne wykorzystanie czasu i przekształcenie bezczynnych chwil w relaksującą naukę. 

Wiedza utrwalona z fiszkami przyda się podczas rozmowy rekrutacyjnej, a z aplikacji można skorzystać tuż przed spotkaniem, aby zrelaksować się i odświeżyć treści ulubionych kart.

Raz w miesiącu możesz spodziewać się update’u z dodatkowymi pytaniami i quizami lub nową funkcjonalnością. Aplikacja zawiera ponad 350 pytań i odpowiedzi z dziedziny testowania oprogramowania oraz 250 pytań w formie quizu. Podobna liczba pytań i quizów czeka w module dedykowanym frontendowi. 

Moduł Dojo Frontend Developera

Ten moduł pojawił się wraz z ostatnią aktualizacją. Obecnie panuje trend podążania w kierunku “one man army” testera, który może pochwalić się podstawową wiedzą o frontendzie. Dlaczego? Po to, aby skuteczniej identyfikować bugi i swobodniej obcować z kodem. Dodatkowo, znajomość JavaScript-u pomaga w zaprzyjaźnieniu się z takimi narzędziami, jak Cypress czy Playwright, stosowanych w testach automatycznych.

Wersja demo 

Na pewno chciałbyś zajrzeć do środka i przekonać się, jak wyglądają opisane wyżej funkcje. Wersja demo czeka na Ciebie w App Store i w Google Play. Znajdziesz tam 30 pytań z testowania i frontendu w dwóch wersjach językowych – polskiej i angielskiej. Ponadto, możesz przystąpić do Próby Mądrości – quizu z posiadanej przez Ciebie wiedzy.

Oto linki do demo wersji:

Android:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kliemk.ITAppLite

IOS:
https://apps.apple.com/pl/app/it-dojo-lite/id6449975776?l=pl

KONKURS

Autorzy gry mają do rozdania trzy klucze do aplikacji IT Dojo. Sprawa jest prosta: na adres dojo.interview@gmail.com napisz, od jak dawna interesujesz się branżą IT, oraz jak najefektywniej użyłbyś aplikacje IT Dojo do nauki.

Regulamin konkursu tutaj.
 

To powinno Cię zainteresować