ISTQB® Podcast Network

ISTQB® Podcast Network
ISTQB® ogłosiło uruchomienie sieci podcastów, które mają zrzeszać społeczność testerów z całego świata w celu dzielenia się wiedzą i spostrzeżeniami na temat zapewniania jakości, testowania i inżynierii jakości.

Ideą sieci podcastów ISTQB® jest łączenie lokalnych i globalnych społeczności testerów, aby dzielić się wiedzą i wglądem w tematy związane z testowaniem i szeroko pojętym zapewnianiem jakości.

Stephan Georicke, przewodniczący Grupy Roboczej ds. Marketingu ISTQB® podkreślił, że:

Istnieje rosnące zapotrzebowanie na informacje, perspektywy oraz dostęp do dyskusji i debat w globalnej społeczności zajmującej się testowaniem i inżynierią jakości. Sieć podcastów pomoże entuzjastom łatwiej zidentyfikować dostępne treści podcastów.

Celem ISTQB® Podcast Network  jest pomoc każdemu, kto jest zainteresowany znalezieniem odpowiednich kanałów i treści o tematyce zapewnienia jakości. Co więcej, o dołączenie do sieci może dołączyć każdy, kto zajmuje się tworzeniem tego typu treści. 

Aby uzyskać członkostwo w ISTQB® Podcast Network:

  • podcast musi dotyczyć tematyki związanej z zapewnianiem jakości, testowaniem oprogramowania lub inżynierią jakości
  • w momencie zgłoszenia podcast powinien mieć co najmniej 3 opublikowane odcinki
  • twórcy podcastu powinni mieć stworzony plan na dalszy jego rozwój oraz zobowiązać się do utrzymywania kanału i regularnego publikowania
  • na stronie lub kanale podcastu powinno znaleźć się oficjalne logo sieci ISTQB® Podcast Network oraz informacja o członkostwie (również w kanałach social media)
  • odcinki nie muszą wprost odnosić się do wiedzy zawartej w ISTQB® Testing Body of Knowledge, jednak nie mogą zawierać treści, które stoją w sprzeczności z zasadami stowarzyszenia
  • podcast nie powinien być nastawiony na reklamę konkretnej firmy, narzędzia lub usługi i należy wyraźnie zaznaczyć, że ISTQB® nie udziela bezpośredniego poparcia jakiejkolwiek organizacji, treści itp.

Na stworzonej przez ISTQB® liście już zdążył pojawić się pierwszy polski podcast „Po szklanie i na testowanie”, autorstwa Człowieka Testowania 2023 – Jakuba Konickiego. Oprócz niego dostępne są także treści w językach angielskim, niemieckim, litewskim, gruzińskim czy hebrajskim. 

istqb-podcast-network.jpg

Klaudia Dussa-Zieger, prezes ISTQB® podkreśliła, że projekt wnosi kolejną wartość dodaną dzięki wdrożeniu tej inicjatywy. 

W ramach swojego zaangażowania w zwiększanie poziomu wiedzy i know-how w zakresie testowania na całym świecie, ISTQB® pragnie wspierać możliwości dla nauka i zaangażowanie profesjonalistów zajmujących się testowaniem Sieć podcastów, podobnie jak sieć konferencyjna ISTQB®, gromadzi informacje o tym, co jest dostępne i pomaga uczynić je bardziej dostępnymi.

Więcej o polecanych podcastach w ISTQB® Podcast Network a także formularz zgłoszeniowy można znaleźć na oficjalnej stronie ISTQB® Podcast Network

Źródła:
https://www.facebook.com/photo?fbid=736528408684183&set=a.483776393959387

To powinno Cię zainteresować