Jak napisać plan testów? Nowe materiały w testerzy+

Jak napisać plan testów? Nowe materiały w testerzy+
Plan testów to punkt odniesienia w wielu projektach IT, który tworzymy nie tylko do wglądu zespołu testerskiego, ale także dla pozostałych osób zaangażowanych w projekt - analityków, managerów projektu, developerów, a również dla biznesu.

Warto poświęcić trochę czasu na staranne przygotowanie takiego dokumentu, ponieważ dzięki niemu współpraca z całym zespołem będzie bardziej przejrzysta.

W testerzy+ zamieściliśmy trzy przykładowe plany testów wraz ze wskazówkami, jak je napisać, jakie kluczowe elementy powinny zawierać oraz gotowe szablony, których możesz użyć bezpośrednio w pracy.

Główny plan testów

Planowanie testów to pierwszy krok w procesie testowym opisanym w syllabusie ISTQB®. Określa cel, zakres, metody, zasoby oraz harmonogram planowanych czynności testowych. Odpowiada na pytanie CO będziemy testować i JAK będziemy testować. Dobry plan testów, zgodnie z zasadami ISTQB®, powinien być korygowany i sprawdzany w każdym momencie procesu testowego i będzie podstawą do monitorowania i nadzoru nad testami.

Oprócz głównego planu testów, w zależności od potrzeb projektowych, możesz skorzystać również z planów testów jednego poziomu oraz jednego typu.

Główny plan testów znajdziecie tutaj.

Plan testów jednego poziomu

Zazwyczaj tworzymy go na potrzeby testów jednostkowych, integracyjnych, systemowych lub akceptacyjnych.

Plan testów jednego poziomu dostępny jest tutaj

Plan testów jednego typu

Ten plan może się przydać dla testów wydajności, bezpieczeństwa lub użyteczności. 

Plan testów jednego typu znajdziecie tutaj.

plany-testow-materialy.jpg

Skorzystaj z naszych szablonów, żeby nie wymyślać koła od nowa! Materiały zawierają gotowe wzory planów testów, które możesz dowolnie edytować i aktualizować. Użyj tylko tych elementów, które faktycznie będą Ci potrzebne do stworzenia planu, dopasowanego pod Twój projekt. Nie zapomnij zaktualizować automatycznego spisu treści!

Wspólnie uczymy się lepiej!

Naszą misją jest dostarczenie Ci dokładnie takich materiałów, wiedzy oraz narzędzi, które są niezbędne w Twojej nauce i pracy. Kształtuj z nami Platformę testerzy+ i zgłaszaj zapotrzebowanie na materiały „szyte na miarę”.

Skorzystaj z Listy Życzeń zamieszczonej na Platformie i wysyłaj swoje własne propozycje materiałów.

Nie musisz szukać w Internecie wiedzy, ani tworzyć dokumentów własnoręcznie. Zrobimy to za Ciebie!

https://plus.testerzy.pl/ 

Powiązane usługi

To powinno Cię zainteresować