Jak zdać egzamin ISTQB za pierwszym razem?

Jak zdać egzamin ISTQB za pierwszym razem?
Można powiedzieć, że zdanie egzaminu ISTQB za pierwszym podejściem to nic trudnego, skoro robi to 90% osób uczących się samodzielnie oraz 99% tych, kórzy zdecydowali się na kurs ISTQB przed podejściem do egzaminu. Nie należy jednak bagatelizować przeciwnika, a do tego pojedynku warto podejść roztropnie i dobrze się do niego przygotować. Oto dobre rady dla osób, które chcą zwiększyć swoje szanse w starciu z pytaniami egzaminacyjnymi od ISTQB.

Rad można znaleźć wiele, ale my skoncentrujemy się na tych ważnych.

  1. Przeczytaj najnowszy sylabus poziomu podstawowego ISTQB z oficjalnych lub pewnych źródeł.
  2. Nie ma dobrej książki w języku polskim, przygotowującej do egzaminu w najnowszej wersji sylabusa. Materiały musisz wyszukiwać w sieci, więc korzystaj tylko z tych sprawdzonych.
  3. Skorzystaj z egzaminów próbnych ISTQB oraz innych, dostępnych online. Po raz kolejny pamiętaj o jakości źródła.
  4. Przejrzyj ponownie sylabus i dowiedz się dlaczego miałeś kłopot na udzielenie odpowiedzi w przykładowych egzaminach.
  5. Zrozum podstawowe techniki testowania.
  6. Zrób listę przydatnych słówek i często używanych definicji.
  7. Spróbuj rozwiązać jeden z egzaminów w wyznaczonym czasie. 40 pytań w 60 minut dla każdego próbnego egzaminu ISTQB Poziomu Podstawowego.
  8. Dowiedz się ile pytań rozwiązałeś poprawnie w próbnych testach. Ocena pozytywna to poprawne odpowiedzi na 26 lub więcej spośród 40 pytań.
  9. Pamiętaj, że egzamin możesz zdawać nawet jeśli nie masz doświadczenia w testowaniu, ale rekomendujemy choć odrobinę praktyki zanim weźmiesz się za ISTQB. Artykuł >>

Przygotowaliśmy dla Was podręczniki, zawierające dobre rady i omawiające poszczególne elementy egzaminu, a także zawierające  streszczenie sylabusa ISTQB Poziom Podstawowy:

Podręczniki te dostaniesz za darmo jeśli egzamin będziesz zdawał za pośrednictwem testerzy.pl

To powinno Cię zainteresować