Jak zdać egzamin ISTQB za pierwszym razem?

3359
wyświetleń
Jak zdać egzamin ISTQB za pierwszym razem?
Można powiedzieć, że zdanie egzaminu ISTQB za pierwszym podejściem to nic trudnego, skoro robi to 90% osób uczących się samodzielnie oraz 99% tych, kórzy zdecydowali się na kurs ISTQB przed podejściem do egzaminu. Nie należy jednak bagatelizować przeciwnika, a do tego pojedynku warto podejść roztropnie i dobrze się do niego przygotować. Oto dobre rady dla osób, które chcą zwiększyć swoje szanse w starciu z pytaniami egzaminacyjnymi od ISTQB.

Rad można znaleźć wiele, ale my skoncentrujemy się na tych ważnych.

  1. Przeczytaj najnowszy sylabus poziomu podstawowego ISTQB z oficjalnych lub pewnych źródeł.
  2. Nie ma dobrej książki w języku polskim, przygotowującej do egzaminu w najnowszej wersji sylabusa. Materiały musisz wyszukiwać w sieci, więc korzystaj tylko z tych sprawdzonych.
  3. Skorzystaj z egzaminów próbnych ISTQB oraz innych, dostępnych online. Po raz kolejny pamiętaj o jakości źródła.
  4. Przejrzyj ponownie sylabus i dowiedz się dlaczego miałeś kłopot na udzielenie odpowiedzi w przykładowych egzaminach.
  5. Zrozum podstawowe techniki testowania.
  6. Zrób listę przydatnych słówek i często używanych definicji.
  7. Spróbuj rozwiązać jeden z egzaminów w wyznaczonym czasie. 40 pytań w 60 minut dla każdego próbnego egzaminu ISTQB Poziomu Podstawowego.
  8. Dowiedz się ile pytań rozwiązałeś poprawnie w próbnych testach. Ocena pozytywna to poprawne odpowiedzi na 26 lub więcej spośród 40 pytań.
  9. Pamiętaj, że egzamin możesz zdawać nawet jeśli nie masz doświadczenia w testowaniu, ale rekomendujemy choć odrobinę praktyki zanim weźmiesz się za ISTQB. Artykuł >>

Przygotowaliśmy dla Was podręczniki, zawierające dobre rady i omawiające poszczególne elementy egzaminu, a także zawierające  streszczenie sylabusa ISTQB Poziom Podstawowy:

Podręczniki te dostaniesz za darmo jeśli egzamin będziesz zdawał za pośrednictwem testerzy.pl

3359
wyświetleń

To powinno Cię zainteresować