Najgorsze Projekty 2023

Najgorsze Projekty 2023
W tym roku po raz pierwszy decydujemy się na wskazanie projektów, o których stało się głośno z powodu ich problemów jakościowych. Staramy się prezentować zewnętrzną i obiektywną perspektywę wynikającą z ogólnodostępnych informacji.

Czy to są najgorsze projekty 2023? Na pewno nie. Są to jednak te, z których informacje przeciekły do opinii publicznej. Zazwyczaj dzieje się to tam, gdzie wydatkowane są publiczne pieniądze. I tak jest w przypadku naszego antyplebiscytu, z jednym małym wyjątkiem.

Oto nominowani:

  • Bezpieczeństwo danych w Polsce – za to, że Państwo tak bardzo nie jest w stanie zabezpieczyć naszych danych, że musiało zbudować stronę, aby każdy mógł sprawdzić, czy jego dane zostały już wykradzione oraz dać możliwość zastrzegania numeru PESEL przez obywateli, ponieważ każdy średnio ogarnięty przestępca może go łatwo zdobyć.
  • e-PIT - za tradycyjne problemy wydajnościowe, kiedy to Państwo uruchamia system z regułą kto pierwszy ten lepszy i po kilku minutach system pada. Przykład opisaliśmy tutaj
  • Fala – projekt poza zakresem, poza zdefiniowanymi ramami czasowymi i poza budżetem. Przykład znajdziecie tutaj.
  • mObywatel 2.0 – za świetny produkt, w którym decyzje projektowe motywowane były politycznie, a nie jakościowo. Przykład podajemy tutaj.
  • Newag – za jeszcze w pełni niepotwierdzone, ale bardzo prawdopodobne celowe umieszczenie „awarii” w swoim oprogramowaniu. Przykład znajdziecie tutaj.
  • System biletowy Wizzair – za defekty w oprogramowaniu, które spowodowały „promocje” i anulowanie tak kupionych biletów. Przykład?

Macie coś jeszcze?

Liczymy, że również Wy przekażecie nam Wasze nominacje dla Najgorszego Projektu 2023. Wasze propozycje oraz ich krókie uzasadnienie przesyłajcie na skrzynkę: redakcja@testerzy.pl

Aby nominowany projekt pojawił się na naszej liście, musi on zostać zgłoszony przez co najmniej 3 różnych zgłaszających (liczą się 3 osobne maile).

Wasze zgłoszenia możecie wysyłać do 19.01.2024, do końca dnia.
 
Po skonstruowaniu pełnej listy nominowanych otworzymy dla Was możliwość głosowania.

Zapraszamy!

Źródła:
Źródło obrazka: https://pl.freepik.com/darmowe-wektory/prowadzenie-biznesu-czasami-nieudane-plany-biznesowe-sa-jak-rakieta-ktora-szybko-uderza-w-ziemie-ilustracja-w-stylu-3d_18779139.htm

Powiązane usługi

To powinno Cię zainteresować