UXQCC. Certyfikacja z UX

UXQCC. Certyfikacja z UX
Opanowanie zasad UX i użyteczności jest kluczową umiejętnością w tworzenia każdej strony internetowej, aplikacji czy oprogramowania z graficznym interfejsem użytkownika.

UXQCC (ang. User Experience Quality Certification Center) łączy wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne w zaawansowany schemat edukacji UX. Ten całkiem nowy standard dla organizacji i firm zajmujących się tą dziedziną, już zdążył stać się rozpoznawalny i ceniony na całym świecie. Są to certyfikaty dla profesjonalistów, którzy dbają o doświadczenie użytkownika i użyteczność. Głównym celem UXQCC jest ciągły rozwój i ulepszanie dziedziny UX, a sam certyfikat to idealne połączenie praktycznej wiedzy i doświadczenia lat pracy w projektach cyfrowych. 

Szkolenia dzielą się na dwa moduły – podstawowy i zaawansowany.

UXQCC CPUE Foundation Level

Kurs Certyfikowany specjalista w zakresie inżynierii użyteczności i projektowaniu doświadczeń użytkownika - Poziom Podstawowy (Certified Professional for Usability Engineering and User Experience Design – Foundation Level (CPUE-FL)) przeznaczony jest dla wszystkich osób zaangażowanych w projektowanie i rozwój oprogramowania oraz innych produktów interfejsowych. W szczególności skierowany jest do takich osób, jak:

  • inżynierowie oprogramowania,
  • scrum masterzy,
  • projektanci UX,
  • projektanci interfejsu użytkownika,
  • menedżerowie ds. jakości,
  • kierownicy projektów IT.

Aby wziąć udział w szkoleniu, wymagana jest podstawowa wiedza z zakresu projektowania lub rozwoju oprogramowania/produktu. Certyfikat na poziomie podstawowym potwierdza zdobytą wiedzę i umiejętności przydatne do pracy w zespołach przy projektach User Experience Design i Usability Engineering, a także otwiera drzwi do kolejnego etapu rozwoju na poziomie zaawansowanym.

UXQCC CPUE Advanced Level

Certyfikat na poziomie zaawansowanym potwierdza posiadanie wiedzy i umiejętności niezbędnych do kierowania zespołami pracującymi nad projektami z zakresu User Experience Design i Usability Engineering. Poziom zaawansowany koncentruje się na zastosowaniu wiedzy w projektach UX. Grupą docelową są tu osoby i firmy, które chciałyby stać się specjalistami w projektowaniu interakcji człowiek-maszyna i procesu inżynierii użyteczności.

Szkolenia na poziomie zaawansowanym dostępne będą w późniejszym czasie.

Zalety międzynarodowej certyfikacji UX

Największą zaletą kursów UXQCC jest to, że zostały stworzone przez trenerów UX i profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem. To właśnie jest podstawą do rozwoju dziedziny użyteczności oraz standardowej certyfikacji UX. Skorzystają z nich zarówno osoby, które dopiero rozpoczęły swoją pracę z tematyką UX i chcą się dalej w niej rozwijać, a także profesjonaliści, którzy chcą jej ocenić swoje umiejętności. Z pewnością szkolenie daje niezbędne narzędzia do dalszego rozwoju w obszarze UX/UI.

Nowa certyfikacja zastępuje IBUQ, który wycofujemy z naszej oferty.

Z sylabusem zapoznać można się >> tutaj <<

Zarezerwuj najbliższy termin szkolenia 6-8 grudnia 2021 r. 
 

To powinno Cię zainteresować