Zbuduj skuteczny i efektywny zespół automatyków testów z mini bootcampem testerzy.pl

Zbuduj skuteczny i efektywny zespół automatyków testów z mini bootcampem testerzy.pl
Podstawowym managerskim problemem we wdrożeniu i prowadzeniu automatyzacji jest kwestia pozyskania specjalistów. Dziś na rynku brakuje testerów automatyzujących, a koszty ich pozyskania i wyszkolenia są wysokie.

Każdy manager przynajmniej raz zetknął się z długim i kosztownym procesem rekrutacji oraz kosztami wdrożenia nowego pracownika w realia przedsiębiorstwa. Szczególnie odczuwalne jest to w przypadku poszukiwania specjalistów dla wąskiej dziedziny. Z drugiej strony automatyzacja nierozerwalnie wiąże się z obniżeniem kosztów kontroli jakości i zredukowaniem kosztów prowadzenia testów manualnych. Jak jednak pokazują analizy, posiadane zasoby ludzkie o kompetencjach nieprogramistycznych lub nawet bojące się kodu źródłowego, mogą stanowić silne wsparcie dla zespołów automatyzujących.

Dodatkowym aspektem jest  boom na branżę IT. Zmieniły się zasady gry, czego efektem jest duża dostępność na rynku juniorów bez komercyjnego doświadczenia, poszukujących lepszego jutra w świecie nowych technologii. Mówimy tu o osobach, które już na początku swojej kariery myślą o przeskoczeniu pośredniego etapu rozwoju, jakim jest dla nich testowanie manualne i natychmiastowe wejście w automatyzację.

I generalnie taki stan rzeczy nie jest zły, ponieważ zapotrzebowanie na specjalistów będzie zawsze, a dzisiejszy juniorzy w przyszłości mają szansę stać się seniorami, jednak w zastałej sytuacji warto skupić się na rozwiązywaniu bieżących problemów rekrutacyjnych. Problemem jest natomiast to, jak szybko i efektywnie przygotować osoby z niewielkim doświadczeniem do roli testerów weryfikujących jakość przy pomocy automatyzacji.

Oferujemy Wam rozwiązanie w zakresie, w którym przodujemy, jako wiodąca już od lat firma specjalizująca się w szkoleniach i usługach z zakresu testowania, znająca od podszewki testerskie community i zapotrzebowania rynkowe. Jest to mini bootcamp „Praktyka automatyzacji testowania”, który bazuje na naszych własnych badaniach oraz doświadczeniach z takimi praktycznymi zajęciami, jak np. "Praktyka testowania".

Biorąc pod uwagę szybki rozwój technologiczny i prognozy – proszę, wpiszcie w wyszukiwarkę hasło "Do 2025 roku połowa prac zostanie zastąpiona przez roboty" – już teraz warto skupić się na zagadnieniach automatyzacji, i my właśnie na to stawiamy. Może zabrzmi to trochę na wyrost, gdyż podobnie jak inne firmy również my "wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom klienta", ale za to z zupełnie nowym i efektywnym produktem. Chcemy przeszkolić Wasze zespoły testerskie w kierunku automatyzacji testowania i zostawić im otwarte drzwi w kwestii doboru technologii i języka programowania. Co oznacza ni mniej, ni więcej, że przygotowaliśmy szkolenie dla firm, którego fundamentalnym założeniem jest przygotowanie testerów manualnych i początkujących automatyków do roli testera automatyzującego.

Co oznacza dla managerów skorzystanie z naszego mini bootcampu?

  • Inwestycję w istniejący już zespół, który zna firmę, w której pracuje – firma nie ponosi więc kosztów wdrożenia pracownika, które często trwa długo i pochłania nie tylko finanse, a również czas seniorów.
  • Podniesienie kompetencji technologicznych własnych pracowników – co wiąże się ze zwiększeniem efektywności i jakości ich pracy.
  • Szkolenie dopasowane do specyfiki prowadzonego biznesu – indywidulne konsultacje, możliwość modyfikacji agendy - daje firmie pracownika przygotowanego od razu pod projekt, w którym będzie pracować.
  • Wiedza praktyczna i aktualna! Trzeba pamiętać, że technologie się zmieniają, a wiedza zawodowa ulega przedawnieniu (wg specjalistów z zakresu rozwoju zasobów ludzkich dzieje się to już w dwa lata od jej zdobycia) – dlatego warto inwestować w kapitał intelektualny przedsiębiorstwa.
  • Zyskanie zmotywowanego pracownika, który będzie miał możliwość zaspokoić swoje ambicje samorealizacji i rozwijać się zawodowo. Zadowolony i doceniony pracownik łatwo identyfikuje się z firmą, co z kolei pozytywnie wpływa na jakość jego wyników.

Co Twój zespół wyniesie ze szkolenia?

Nauczy się przede wszystkim myśleć jak tester automatyzujący. To znaczy, że będzie wiedzieć jak ocenić, które fragmenty testów warto automatyzować, jakie mechanizmy funkcjonują w szeroko rozumianym programowaniu i jak je stosować do pisania testów, jak dobierać narzędzia i metody automatyzacji.

Co nas wyróżnia?

Odwracamy założenie, że aby automatyzować na początek trzeba nauczyć się programowania. Po wieloletnich doświadczeniach, badaniach i analizach widzimy, że jedynie 20% prac automatyka to programowanie, a 80% to projektowanie i poprawianie testów. Dlatego uczymy automatyzacji od jej praktycznego fundamentu i definiujemy zupełnie nową rolę specjalisty wsparcia automatyzacji, z otwartą ścieżką rozwoju do automatyka testów. Taki specjalista będzie mógł wykonywać do 80% prac obecnych automatyków, pozwalając im skoncentrować się na realnym pisaniu kodu automatyzacji. Teraz tester automatyzując poświeci 100% swojego czasu na to co potrafi i co lubi!

Przełamujemy schemat nauki w duchu wielomiesięcznych bootcampów, przeładowanych do granic zbyt dużą porcją materiału, ale bez przestrzeni do pogłębiania przerabianych zagadnień. Skupiamy się na dobrych praktykach i nakierowujemy kursantów od razu na właściwy tor myślenia. Dlatego nie tylko zdobędą wiedzę o narzędziach i technologiach, ale będą wiedzieć jak ich używać, niezależnie od dalszej specjalizacji.

Brzmi dobrze? Zachęcamy zatem do kontaktu pod adresem szkolenia@testerzy.pl lub telefonicznie na numer +48 533 315 222.

Odpowiemy na każde pytanie i pomożemy w przygotowaniu szkolenia szytego na miarę.

Na szkolenie można też skierować pracowników do grup otwartych >> sprawdź terminy <<.

Agenda szkolenia znajduje się >> tutaj <<.

I przypominamy - własny zespół profesjonalistów pomaga w zwiększeniu wiarygodności na rynku, a co za tym idzie - zdobyciu przewagi konkurencyjnej i zaufania klientów do marki. A konkurencyjność na rynku to właśnie pracownicy z odpowiednią wiedzą i umiejętnościami. Wiemy to z własnego doświadczenia!

To powinno Cię zainteresować