Nauczanie testowania w szkołach? Możesz pomóc!

Nauczanie testowania w szkołach? Możesz pomóc!
Rozpoczęły się konsultacje Rady ds. Informatyzacji Edukacji w sprawie projektu zmian w podstawie programowej przedmiotów informatycznych. To może być nasza szansa na silniejsze podkreślenie wagi testowania oprogramowania i kształcenia testerów oprogramowania już we wczesnych etapach edukacji szkolnej.


Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje, że Rada ds. Informatyzacji Edukacji ogłosiła otwarte konsultacje przygotowanego przez nią projektu zmian w podstawie programowej zajęć komputerowych w szkole podstawowej oraz informatyki w gimnazjum i szkole ponadgimnazjalnej. Głównym celem projektowanych zmian jest wprowadzenie do edukacji formalnej powszechnego nauczania programowania, które staje się kompetencją kluczową XXI wieku, już od pierwszej klasy szkoły podstawowej aż do klasy maturalnej. Niestety zmiany nie idą w kierunku edukacji testerskiej.

Zachęcamy wszystkich do zgłaszania uwag, wniosków i propozycji do projektu zmian w kierunku edukacji testerskiej. Swoje propozycje można przesyłać na adres: podstawa.informatyka@men.gov.pl.

Wnioski, uwagi i propozycje można zgłaszać do 31 października 2015 r.

 

Propozycje zmian dostępne są tutaj >>

Aktualna podstawa programowa >>

 

Więcej na stronie MEN-u >>

 

To powinno Cię zainteresować