Nagrody ISTQB® 2022

Nagrody ISTQB® 2022
Od 6 grudnia ISTQB® otwiera możliwość zgłaszania nominacji do 2022 Software Testing Excellence Award.

ISTQB® International Software Testing Excellence Award jest coroczną nagrodą przyznawaną za wybitny wkład w dziedzinie jakości oprogramowania. Jest to szczególne wyróżnienie za osiągnięcia poszczególnych osób w zakresie innowacji, badań i promocji testowania oprogramowania.

Dostępne są dwie kategorie nagród: ISTQB® International Software Testing Excellence Award oraz ISTQB® Growth Contributor Award. Nominacje do Nagrody, która wyróżnia innowacyjność, badania i promocję zawodu testowania oprogramowania, można przesyłać już teraz.

Nominacji kandydatów można dokonać tutaj.

Nagroda przewidziana dla zwycięzcy w roku 2022 to specjalna premia w wysokości 5000 euro, która odzwierciedlać będzie zaangażowanie i wdzięczność ISTQB® dla osób, które w znaczący sposób zmieniły zawód testera. Zgłoszenia kandydatów może dokonać każdy, jednak zwycięzca będzie musiał spełnić wymogi i kryteria kwalifikacyjne narzucone przez ISTQB®.

Konkurs jest dobrą okazją do tego, aby rozejrzeć się po środowisku testerskim i odpowiedzieć sobie na pytanie: czy w moim otoczeniu znajduje się ktoś, kogo działania zasługują na szczególne uznanie? 

Jest kilka osób w Polsce, które zasłużyły na nominację. Chciałoby się zgłosić pewnego Jakuba, ale znany jest raczej lokalnie. Może więc ktoś kto ma osiągnięcia na arenie międzynarodowej?

Marta Firlej za współtworzenie agendy dwóch dużych i ważnych międzynarodowych konferencji: Hustef oraz EuroSTAR i za przewodzenie test:fest?

A może Adam Roman? Mało który polski tester ma na koncie książkę po angielsku i własny wpis w Wikipedii.

Kogo Wy nominowalibyście do nagrody?

Proponujemy jednego polskiego kandydata!

Więcej informacji o znajdziecie na oficjalnej stronie ISTQB®.
 

To powinno Cię zainteresować