TrójQA #18

TrójQA #18
Już w najbliższy wtorek odbędzie się drugie jesienne spotkanie TrójQA. W programie spotkania 2 niezwykle ciekawie zapowiadające się prelekcje.
 

Kiedy: 22 listopada 2016 (wtorek), godz. 18.30

Gdzie: Gdańsk, Trzy Lipy 3 (Gdański Park Naukowo-Technologiczny)

Rejestracja: http://18trojqa.evenea.pl/

Tematy prezentacji:

Arkadiusz Głowacki: “Droga do jakości i Continuous Deployment w JIRA Cloud”

Jak przenieść monolityczną aplikację Java w chmurę? Jakie zmiany wymusza to w podejściu do testów automatycznych i infrastruktury? Jak upewnić się że wszystkie, niezależnie rozwijane, części aplikacji w Cloud są odpowiednio przetestowane? W prezentacji opowiem jak zespół JIRA odpowiedział na te pytania, jakie były największe wyzwania i najlepsze rozwiązania.

 

Jan Królikowski: “Nie samym ChromeDriverem tester żyje. O wszechstronności Selenium słów kilka.” 

WebDriver niejedno ma imię – popularny interfejs do skryptów automatycznych doczekał się wielu implementacji i odsłon, uwzględniających zarówno popularne przeglądarki desktopowe, mobilne ale również przeglądarki bez interfejsu użytkownika (headless). Ponadto, możliwości WebDrivera pozwalają na łączenie wielu maszyn w sieć (Selenium Grid) lub przeniesienie testów automatycznych do chmury. Istotne jest również to, że wykorzystanie interfejsu webowego WebDrivera pozwala na szybką i łatwą podmianę jednego sposobu na drugi. Tę różnorodność i łatwość obsługi postaram się przedstawić w trakcie prezentacji operując na żywym organizmie mojego komputera.

 

Więcej informacji o spotkaniu możecie znaleźć na facebookowym profilu oraz na trojqa.pl.

 

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, ale wymaga wcześniejszej rejestracji.

Serdecznie zapraszamy!

 

 

To powinno Cię zainteresować