Automatyzacja testów od czego zacząć? Od nowego szkolenia w testerzy.pl!

Automatyzacja testów od czego zacząć? Od nowego szkolenia w testerzy.pl!
Czy automatyzacja bez programowania jest możliwa? Zaintrygowało Cię to? W tym artykule chcemy rozwiać wszelkie Twoje wątpliwości, które do tej pory powstrzymywały Cię przed rozpoczęciem nauki w kierunku automatyzacji. Poznaj nasze nowe szkolenie "Praktyka automatyzacji testowania"

Jeśli jesteś początkującym testerem manualnym lub zaczynasz już automatyzować i nie potrafisz się w tym odnaleźć to szkolenie jest stworzone dla Ciebie. Korzyści z niego wyciągną zarówno osoby próbujące się przebranżowić, jak i testerzy manualni z kilkuletnim doświadczeniem, którzy chcieliby się rozwinąć w kierunku automatyzacji.

Obecnie rynek pracy jest dla juniorów bezwzględny i wymaga od potencjalnego pracownika znacznie więcej niż posiadanie certyfikatu ISTQB. Zanim wyślesz swoje CV, zastanów się co musisz zrobić żeby się wyróżnić na tle konkurencji. My stawiamy na korzyści z automatyzacji testów i Ty też powinieneś/powinnaś. I nie bój się programowania – wcale nie będzie potrzeby uczyć się tego od razu.

Mini bootcamp „Praktyka automatyzacji testowania”

Może zastanawialiście się, dlaczego w naszej ofercie nie ma bootcampów, skoro organizuje je co druga firma szkoląca w zakresie IT? Otóż uważamy, że nie jest to ani dobry, ani właściwy kierunek nauki i nie oferujemy produktów, w których efekty nie wierzymy. Fakt, że kurs trwa 240 godzin zamiast 24, wcale nie oznacza, że jest lepszy. To tak jakbyście chcieli zrobić 5 lat studiów w pół roku – przytłaczająca ilość materiału, zagadnienia przedstawione pobieżnie – do odfajkowania, i ograniczony czas na naukę (często po godzinach pracy na etacie) dają w efekcie niski poziom umiejętności zarówno teoretycznych, jak technicznych. A ten kto będąc na ukończeniu takiego kursu, pamięta jeszcze czego się nauczył na początku niech pierwszy rzuci kamieniem!

Szkolenie roboczo nazwaliśmy mini bootcampem ponieważ jest dłuższe niż nasze standardowe kursy, jednak nie jest to typowy bootcamp testerski.
Ważne dla nas było, żeby nie rozciągać go na przestrzeni kilku miesięcy, ale pozwolić uczestnikom, by ten czas wykorzystali na aktywne poszukiwanie pracy, równocześnie dalej się ucząc w ramach proponowanej przez nas ścieżki rozwoju (znajdziecie ją na grafice pod artykułem). Dzięki temu skracamy cały proces drogi do celu, a ów cel – czyli praca – będzie szybszy do osiągnięcia.

Oferta inna niż wszystkie

Ideą kursu jest nauczyć logiki i mechanizmów automatyzacji testerów manualnych i początkujących automatyków, a fundamentalnym założeniem jest szybkie i płynne przejście z testów manualnych w kierunku automatyzacji, z naciskiem 100% zajęć praktycznych.

Nie uczymy od razu programowania, ale otwieramy drogę do wyboru dalszej ścieżki i specjalizacji. Na szkoleniu używać będziemy JavaScriptu w celu zobrazowania technik automatyzacji w praktyce, ale każdy uczestnik będzie gotowy automatyzować niezależnie od tego z jakim językiem przyjdzie mu później pracować.  Pod naszym okiem sam skonfigurujesz środowisko i od pierwszych chwil będziesz gotowy uruchamiać testy automatyczne. Przerobimy morze praktyki i między innymi pokażemy Ci jak zaprojektować dobre testy pod automatyzację, stworzyć nowe dane testowe, poprawić istniejący test czy popsuć automatyzację. Jeśli znajdziesz się w sytuacji „bez wyjścia”, pokażemy jak z niej wybrnąć i kontynuować pracę

Przede wszystkim jednak nauczymy Cię myśleć, jak tester automatyzujący – jak ocenić, które fragmenty testów warto zautomatyzować, jakie mechanizmy funkcjonują w szeroko rozumianym programowaniu i jak je stosować do pisania testów, jak dobierać narzędzia i metody automatyzacji. Te kluczowe kwestie, które musisz poznać, zanim zaczniesz wgłębiać się w języki programowania.
Jest to wisienka na torcie tego kursu – zobaczysz, że wcale nie musisz posiadać dużej wiedzy o kodowaniu, żeby zacząć automatyzować! Ta wiedza przyjdzie z czasem, ale nie jest niezbędna na samym początku drogi.

Co robi tester automatyzujący ?

Sprawdźcie wyniki naszej ankiety.

praktyka-automatyzacji-2.jpg

Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale kodowanie to nie jest:

a.    Czarna magia
b.    Czynność wykonywana przez testerów automatyzujących przez 100% ich pracy.

Sytuacje, z jakimi możesz zetknąć się w pracy wymagają przede wszystkim wiedzy i zrozumienia tego czym się zajmujesz.

  • Nie musisz kodować, żeby zrozumieć w jaki sposób testować różne produkty – inaczej będzie to wyglądać przy aplikacji webowej, a inaczej przy programie sterującym pokładem pojazdu. Ważne żeby rozumieć, z czego wynikają te różnice i jak dobierać narzędzia, w zależności od produktu, który testujesz.
  • Nie musisz kodować, żeby wiedzieć jak odnaleźć się w środowisku testowym i potrafić z niego korzystać. 
  • Nie musisz kodować, żeby wiedzieć które fragmenty danej aplikacji należy testować automatycznie, od których zacząć, a przy których w ogóle nie będzie takiej potrzeby.  
  • Nie musisz JESZCZE kodować, żeby płynnie wejść w projekt, niezależnie od jego etapu rozwoju – ważne natomiast jest to żeby się odnaleźć w każdej fazie cyklu życia produktu – zarówno tej wczesnej, jak i końcowej.
  • Nie musisz JESZCZE kodować, ale możesz już wiedzieć, czym kierować się wybierając framework i język do automatyzacji testów. W przyszłości taka wiedza znacznie ułatwi Ci pracę.
  • Nie musisz bardzo dobrze kodować, żeby stworzyć własny framework i go utrzymać. Możesz korzystać z wiedzy i umiejętności zespołu. 
  • MUSISZ być natomiast przygotowany na różne wyzwania i odnajdywanie się w zaistniałej sytuacji, inaczej mówiąc – musisz myśleć jak tester automatyzujący. I my Cię tego myślenia nauczymy.

Wspólnie przejdziemy przez projekt, w którym wdrożysz od razu dobre praktyki i umiejętność projektowania dobrych testów pod automatyzację.

>>Dowiedz się więcej o szkoleniu <<
 

Ścieżka rozwoju

Zauważ, że po szkoleniu możesz wybrać dalszą specjalizację z konkretnym językiem programowania, który trener pomoże wybrać Ci, bazując na Twoim doświadczeniu i dalszych planach zawodowych. Możesz też sięgnąć po szkolenia, które na ten moment nie wymagają kodowania i szlifować dalej swój warsztat.

praktyka-automatyzacji-schemat-2022.jpg

Cena

Cena promocyjna dla pierwszych dwóch edycji to 5 500,00 PLN netto, a dla pierwszych trzech zgłoszeń na oba terminy 3 000,00 PLN netto*.

Żeby skorzystać z promocji przy zgłoszeniu napisz „Chcę automatyzować!”

>>Zapisz się od 4 listopada<<

>>Zapisz się od 5 grudnia<<

*Cena promocyjna nie łączy się z innymi promocjami.

W cenie szkolenia otrzymujesz:

  • 4 tygodnie praktycznego warsztatu
  • wykłady na żywo – zyskujesz bezpośredni kontakt z trenerem i feedback po każdym module
  • nagrania video z każdego wykładu
  • 4 moduły -> 4 zadania -> 1 duży projekt w portfolilo 
  • indywidualne wsparcie trenera w cenie -> mentoring na zawołanie! Trener odpowie na każde Twoje pytanie i pomoże rozwiązać Ci problem w ciągu 24 godzin! 
  • materiały szkoleniowe – specjalnie przygotowany podręcznik oraz zestaw ćwiczeń

Zajrzyjcie też na naszą stronę "tester automatyzujący", gdzie zebraliśmy w jednym miejscu całą naszą bazę wiedzy dotyczącą automatyzacji i kilka praktycznych wskazówek na start.

 

To powinno Cię zainteresować