"Junior tester w procesie rekrutacji". Głosy Juniorów

"Junior tester w procesie rekrutacji". Głosy Juniorów
Zebraliśmy już ponad 200 ankiet, ale zostało jeszcze trochę czasu na udzielenie Waszej odpowiedzi. Wyniki są niezmiernie interesujące! Oto garść informacji z ankiety.

Dobrą informacją będzie to, że prawie połowa biorących do tej pory udział w naszej ankiecie to pracujący Junior testerzy. Widać, że ciągle można znaleźć pracę w testach. 

Ponad pół roku zajmuje średni czas przebranżawiania się do zawodu testera. 

Na ten moment aż 49% Juniorów, którzy odpowiedzieli na nasze pytania, twierdzi, że aktualna sytuacja na rynku testerskim nie nastawia ich ani negatywnie, ani pozytywnie. Wygląda na to, że co drugi z testerów zdążył się już zaadaptować do panujących realiów.

31% ankietowanych nie dostało szansy udziału w rozmowie kwalifikacyjnej, ale 22% otrzymało pracę już po pierwszej rozmowie. 

Dla 33% ankietowanych proces uczenia się zajął powyżej 6 miesięcy. 

W odpowiedziach wskazywaliście też na to, co Waszym zdaniem okazało się największym wyzwaniem na drodze do testerskiej kariery. Brak wsparcia? Przesyt Juniorów na rynku? Zbyt wysokie wymagania rekruterów, a może zbyt niskie zarobki? Na te pytania odpowiedź poznacie już wkrótce.

Ankieta "Junior tester w procesie rekrutacji" jest jeszcze aktywna do 31 lipca 2023. Aby wziąć w niej udział i powiedzieć nam, jak Waszym zdaniem ma się Junior, który próbuje odnaleźć się na nowej ścieżce kariery, zajrzyjcie tutaj.

To powinno Cię zainteresować