Nowy gracz na rynku testów dostępności

Nowy gracz na rynku testów dostępności
Powstała nowa polska firma specjalizująca się w testowaniu dostępności oprogramowania dla ludzi z niepełnosprawnościami.

Accens to firma stworzona przez doświadczonych specjalistów, którzy wspólnie tworzą dostępne strony internetowe i aplikacje mobilne, dostarczają usługi testowania i audytu dostępności oraz organizują szkolenia i warsztaty.  Z ich usług korzystają instytucje kulturalne, NGO, firmy IT, banki, sklepy internetowe i urzędy. Wśród założycieli znajdziecie osoby dobrze znane w testerskiej społeczności. Tomek Bonior i Darek Drezno to m.in. współzałożyciele KraQA i studiów podyplomowych z testowania na kilku uczelniach, a Dawida Górnego możecie pamiętać z zamieszczonego na naszych łamach wywiadu

Jak twierdzą, ich oferta jest unikalna, ponieważ łączy w sobie kilkadziesiąt lat praktyki w tworzeniu i zapewnianiu jakości zaawansowanych systemów IT, z równie pokaźnym doświadczeniem działania wśród i na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Cytując za stroną firmy: "Potrzeby ludzi z niepełnosprawnościami przekładamy bezpośrednio na kod. Mówimy językiem biznesu".

Choć rozpoznawalność marki dopiero się buduje, to ekipa Accens ma już na swoim koncie kilkanaście przeprowadzonych projektów i szkoleń. Znając wcześniejsze projekty twórców nowej marki, nie mamy wątpliwości co do tego, że ich nowa inicjatywa również przyniesie wiele dobrego.

Strona firmy jest oczywiście dostępna, a wersja angielska wskazuje na to, że firma planuje zaistnieć także na rynku zagranicznym. Znajdziecie ją również na LinkedIn Twitterze, a zapisującym się na ich newsletter twórcy obiecują regularną porcję ciekawych wiadomości ze świata dostępności cyfrowej. 

testerzy.pl od lat promują dostępność oprogramowania w artykułach czy podczas występów na konferencjach. Nie powinno więc dziwić, że z przyjemnością nawiązaliśmy współpracę z Accens i trzymamy kciuki za szybki rozwój tego przedsięwzięcia.

Źródła:
https://accens.io

Powiązane usługi

To powinno Cię zainteresować