Modele dostarczania testowania - Praca najemna

9181
wyświetleń
Modele dostarczania testowania - Praca najemna
Firmy planujące rozwijać swoje oprogramowanie i dbać o jego jakość zatrudniają testerów i tworzą działy testów. Jest to najprostszy, choć nie najbardziej efektywny kosztowo model.


Praca najemna jest formą umowy między pracodawcą i pracownikiem, w której obie strony deklarują chęć współpracy na określonych warunkach. Osoba zatrudniana w zamian za ustaloną stawkę płacową deklaruje gotowość do wykonywania prac przekazanych przez pracodawcę. Model ten przerzuca na pracodawcę większość obowiązków związanych z umową, organizację prac czy stanowisko pracy. Jest to najprostszy model dla pracownika.
 

 

Zalety modelu z perspektywy zamawiającego

- dostępność - tester lub dział testów jest organizacją wewnętrzną i może wykonywać zlecone prace w dowolnym czasie. Długi czas rekrutacji kompensowany jest przez łatwiejszy dostęp do zasobów ludzkich w późniejszym czasie;

- bezpieczeństwo - informacje pozostają wewnątrz firmy, więc i ryzyko wycieku know-how na zewnątrz jest mniejsze.
 

Metody rozliczania

Pracodawca wypłaca pensję pracownikowi za przepracowany czas oraz za czas nieprzepracowany wynikający z praw pracowniczych (urlopy, święta, itp.). Możliwe są również premie uznaniowe za dobre wykonanie prac. 

Kto może pracować jako tester?

Kto może zostać testerem i w jaki sposób się tego zawodu nauczyć znajdziecie na stronach testerzy.pl oraz na forum testy.org.pl
http://testerzy.pl/wydarzenia/czas-recesji-czas-by-zostac-testerem
http://testerzy.pl/wydarzenia/jak-zostac-testerem-oprogramowania
http://testerzy.pl/artykuly/testerski-faq


testerzy.pl zatrudniają osoby do projektów testowania oprogramowania. 

 

Inne modele dostarczania testowania: outsourcing testowania, insourcing testowania

 

9181
wyświetleń
Redakcja a

Autor

To powinno Cię zainteresować

Dołącz do dyskusji