Testerzy odpowiadają testerom 8: Książki dla testera

Testerzy odpowiadają testerom 8: Książki dla testera
Dziś pytanie od Pani Marzeny, które powiela się w wielu mailach: "Chciałabym poczytać o podstawach testowania. Jaką książkę polecilibyście komuś początkującemu, jak ja.". O publikacjach testerskich pisaliśmy już wcześniej. Warto pozbierać to w całość. Może ktoś spędzi wakacje z testerską książką w ręku?

Na początku polecamy skorzystać z wiedzy ogólnodostępnej, czyli Internetu. Jest przede wszystkim za darmo. Sami (w testerzy.pl) publikujemy dużo informacji o podstawach testowania w naszej bazie wiedzy , ale wiele materiałów można znaleźć na innych stronach. Piszemy o tym w naszych artykułach.

 

Polskie blogi o testowaniu 

Niepolskie blogi o testowaniu 

 

Zawsze można również odwołać się do darmowej wiedzy z sylabusów ISTQB oraz Słownika. Nie jest to wiedza dla początkującego, ale jest to na pewno wiedza wartościowa.

 

Książka również jest ważnym źródłem wiedzy. Trzeba ją jednak ostrożnie wybierać, ponieważ w polskich tłumaczeniach i książkach o testowaniu nie znajdziemy zbyt wiele interesujących publikacji. Ogólnie o książkach o testowaniu można poczytać na naszych stronach: testerzy.pl/ksiazki-o-testowaniu

Jest jednak 10 książek, które zdecydowanie wyróżniają się z tego grona

Do tego zestawu dodalibyśmy dzisiaj jeszcze: Explore It!

 

Jest to wiedza uniwersalna.

 

Na koniec mała niespodzianka. Z końcem wakacji zaprezentujemy Wam pierwszą od dawna książkę z testowania oprogramowania po polsku. Trzymajcie kciuki, aby nie zabrakło nam weny w pisaniu.

 

SPRAWDŹ TAKŻE
Testerzy odpowiadają testerom 7 
Testerzy odpowiadają testerom 6 
Testerzy odpowiadają testerom 5 
Testerzy odpowiadają testerom 4 
Testerzy odpowiadają testerom 3 
Testerzy odpowiadają testerom 2 
Testerzy odpowiadają testerom 1 

 

 

To powinno Cię zainteresować