Witaj w świecie
testerów

Europejska dyrektywa o dostępności stron internetowych i mobilnych

207
Rozpoczynamy publikację polskich i międzynarodowych aktów prawnych, regulujących aspekty dostępności stron internetowych i mobilnych.

Korzyści z Technical Writingu dla ról IT

188
ITCQF podsumowało swój cykl zalet i wartości dobrej komunikacji technicznej oraz dokumentacji w procesie wytwarzania i utrzymania oprogramowania. Jeśli nie mieliście przekonania, że to się opłaca. oto ostateczny dowód.

TestITka, czyli testowanie na żywo. Recenzja odcinka 01

540
Przepis na sukces na youtube'owy szoł testerski to znany prowadzący, ciekawi goście i intrygujące wyzwania. Czy nowa audycja Jakuba Rosińskiego to ma?

Perserverance "Safe mode", czyli defekty podczas misji na Marsa

319
Łazik marsjański wylądował i jak na razie nie pojawiły się żadne problemy techniczne i jakościowe, ale zespół z NASA przynajmniej raz musiał wstrzymać oddech, kiedy system przełączył się w tryb bezpieczny.

Ludzie testowania 2020. Wywiad

433
Kamila i Wojtek Gawrońscy, czyli laureaci plebiscytu "Ludzie testowania" odpowiadają na covidowe, devopsowe i prywatne pytania Radka Smilgin. Do tego recepta na sukces i plany na przyszłość.

Testerzy jednymi z najgorzej opłacanych w branży

1473
Jak pokazuje raport opublikowany przez nofluffjobs, zarobki testerów są znacząco niższe w porównaniu do innych ról w IT. Stanowią około 50% tego, ile zarabiają najwyżej cenieni specjaliści.

Inclusive design, czyli projektowanie włączające

505
Projektowanie włączające to proces tworzenia, który czerpie z ludzkiej różnorodności. Nie ogranicza się jedynie do interfejsów lub technologii. Co najważniejsze, oznacza włączanie do projektowania produktów ludzi o różnych perspektywach i uczenia się od nich, jak dopasować do nich konkretne rozwiązania.

Black-Box Software Testing Foundations

548
Chcesz najlepsze i najbardziej praktyczne szkolenie z podstaw testowania? Chcesz kształcić się z najlepszymi specjalistami na świecie po angielsku? Nawiązaliśmy współpracę z firmą Altom, dostawcą szkoleń BBST, by promować je na polskim rynku.

Nasze serie

Filmy

Nick Stenning: Learning from incidents: understanding how things went right

Olga Maciaszek-Sharma: Better APIs, faster tests and more resilient systems